Po 3 latach zakończył się remont szpitala

2022.11.28 17:17
Kompleksowy remont trwał 3 lata i kosztował 23 mln zł, z czego ponad 11 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa. 
Po 3 latach zakończył się remont szpitala
Fot: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

IV etap inwestycji rozbudowy i modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się w 2019 r. W tym czasie wyremontowano i zmodernizowano wszystkie oddziały szpitalne, poradnie, laboratorium, aptekę i wszystkie pracownie.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 23 mln zł: z czego 11,4 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Po 6 mln zł dołożyły powiatowy samorząd w Wysokiem Mazowieckiem oraz szpital.

Ponadto wykonano klimatyzację pomieszczeń szpitalnych i wyposażono wyremontowane oddziały, co kosztowało blisko 5 mln zł, z czego dotacje samorządowe wyniosły 1,6 mln zł, a szpital z własnych środków przeznaczył na ten cel 3,4 mln zł. Ani na chwilę w tym czasie placówka nie zawiesiła leczenia pacjentów. Obecnie do końca zbliża się również budowa budynku Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem w obecnej lokalizacji oddano do użytku w 1953 roku jako nowy, dobrze wyposażony obiekt z 230 łóżkami i 4 podstawowymi oddziałami: wewnętrznym, dziecięcym, chirurgicznym i położniczo-ginekologicznym. Był to jeden z najnowocześniejszych szpitali powiatowych w województwie białostockim (obecnie podlaskim).

Aktualnie placówka ma 169 łóżek i oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Blokiem Operacyjnym, Pediatryczny, Neonatologiczny, Położniczo-Ginekologiczny, Chirurgiczny Ogólny, Urazowo-Ortopedyczny, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Rehabilitacyjny oraz Rehabilitacji Pulmonologicznej w Krzyżewie. Łącznie na oddziałach szpitalnych hospitalizowanych jest rocznie 7 tys. pacjentów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1232 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39