PO przedstawiła nowych podlaskich posłów: "To reprezentanci całego województwa"

2023.10.19 10:31
W Podlaskiem 6 mandatów poselskich zdobyły partie demokratyczne. Pod względem liczby głosów jest to wynik lepszy od PiS-u. Wygraliśmy wybory - tworzymy wspólnie rząd. Jest to świetna wiadomość dla mieszkańców województwa podlaskiego i dla Polaków - mówił lider podlaskich struktur PO, Krzysztof Truskolaski.
PO przedstawiła nowych podlaskich posłów: "To reprezentanci całego województwa"
Fot: FB - poseł Krzysztof Truskolaski
Oto podlascy parlamentarzyści PO X kadencji

Poseł Krzysztof Truskolaski podkreślał, że parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w X kadencji Sejmu pochodzą z różnych regionów okręgu wyborczego nr 24:

- Platforma Obywatelska jest w całym województwie i w całym województwie ma swoich posłów. Każdy z nas reprezentuje miasto wojewódzkie - obecne lub dawne. Posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś jest związana z Łomżą, poseł Jacek Niedźwiecki jest radnym miasta Suwałki.

Posłowie dziękowali wyborcom za oddanie głosów, działaczom partyjnym, a także wszelkim osobom im życzliwym za wywieszanie bannerów. Posłanka Łepkowska-Gołaś skierowała również podziękowania lokalnym mediom za rzetelne relacjonowanie kampanii wyborczej.

Nowi parlamentarzyści otrzymali od doświadczonego kolegi z sejmowych ław, Krzysztofa Truskolaskiego, kwiaty oraz wieczne pióra.

W niedzielnym głosowaniu poseł Krzysztof Truskolaski otrzymał najwięcej głosów w historii podlaskich struktur PO (57 664), Alicja Łepkowska-Gołaś zdobyła drugi wynik na liście (13 511), a Jacek Niedźwiecki trzeci (9 063), pomimo startowania dopiero z numeru nr 5.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39