Po raz pierwszy wystartuje Hackathon. Programiści pomogą mieszkańcom

2016.10.25 17:16
Wkrótce w Białymstoku odbędzie się pierwszy Hackathon. Mieszkańcy zgłoszą społeczne problemy, a informatycy, programiści, graficy oraz twórcy interfejsów pomogą w ich rozwiązaniu i powalczą o nagrody.
Po raz pierwszy wystartuje Hackathon. Programiści pomogą mieszkańcom
Fot: pixabay.com

Już niedługo będzie w Białymstoku głośno w związku z nową inicjatywą pod tajemniczą nazwą Hackathon. Jest to wydarzenie, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, tacy jak projektanci grafiki czy twórcy interfejsów, staną przed zadaniem rozwiązania określonego problemu.

Hackathon trwa od piątku do niedzieli i polega na pracy prawie non-stop. Jest to wyścig kilku lub kilkunastu zespołów technologicznych. Najlepsi z nich na koniec zdobywają nagrody za swoje projekty.

Zanim jednak ruszy Hackathon, Fundacja Soclab organizuje warsztaty pod nazwą "Mikser pomysłów". Podczas tego spotkania wspólnie - organizacje społeczne i programiści - będą szczegółowo opisywać problemy społeczne, które znajdą podczas Hackathonu swoje technologiczne rozwiązanie. Efektem współpracy może być np. aplikacja mobilna, która zachęci do udziału w konsultacjach społecznych lub strona internetowa pomagająca użytkownikom załatwić sprawę w urzędzie czy szkole. Spotkanie będzie wspierać grupa WHY.

- To początek pracy, skupiony na analizie problemu, jest kluczowy dla znalezienia rozwiązania. Dlatego w procesie pracy kreatywnej chcemy pomóc spojrzeć na problemy z wielu perspektyw - mówią Marcin Nawrocki i Maciej Sawicki z Grupy WHY.

Każdy, kto chce uczestniczyć w przedsięwzięciu, musi wcześniej zarejestrować się. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Soclab. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 października.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1557 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39