Po świętach na podlaskie drogi kierowcy wyjechali "na podwójnym gazie"

2024.04.03 11:40
Tylko we wtorek (2 kwietnia) podlascy policjanci zatrzymali aż 34 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał w swoim organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.
Po świętach na podlaskie drogi kierowcy wyjechali "na podwójnym gazie"
Fot: Podlaska Policja

Po Świętach Wielkanocnych na podlaskie drogi wyjechało wielu kierowców na "podwójnym gazie". Policjanci poinformowali, że we wtorek (2 kwietnia) zatrzymano aż 34 osoby, które zdecydowały się na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zdecydowana większość z nich, bo aż 21 zatrzymanych miało w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Niechlubny rekordzista wpadł w ręce stróżów prawa w Suwałkach. To 36-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę seicento mając w swoim organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.

Funkcjonariusze nie mogli odebrać mu jednak jego prawa jazdy. Okazało się bowiem, że sąd odebrał mu uprawnienia wcześniej.

Jaka kara grozi nietrzeźwym kierowcom?

Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, za prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc pod wpływem alkoholu bądź środków o podobnym działaniu, grozi: grzywna (w wysokości od 2500 złotych do 30 tysięcy złotych) lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od sześciu miesięcy do trzech lat i piętnaście punktów karnych.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1485 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39