Po wakacyjnej przerwie wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku

2022.09.08 10:16
W niedzielę (11.09) rozegrana zostanie 4. runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Tym razem uczestnicy zmagań rywalizować będą w Bielsku Podlaskim.
Po wakacyjnej przerwie wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku
Fot: Grzegorz Chuczun

Przed nami 7. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego, czyli impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz cyklu STAG SMB. Organizatorzy przygotowali trasy o łącznej długości prawie 85 km, z czego ponad 14 km to próby sprawnościowe łączące kilka nawierzchni: asfalt, kostkę brukową i w niewielkim stopniu także szuter.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców Bielska Podlaskiego do kibicowania uczestnikom 7. Rajdu Bielska Podlaskiego w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Już w najbliższą niedzielę, 11 września, na bielskie ulice wyjadą samochody, za kierownicami których będą walczący o tytuł najszybszego zawodnika. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, podobnie jak humory uczestnikom i kibicom. Do zobaczenia - mówi Jarosław Borowski, burmistrz miejscowości, która będzie gościć wydarzenie.

Pierwsze załogi ustawią się na starcie o godzinie 10.00 na ulicy Adama Mickiewicza. W 3 lokalizacjach kierowcy zmierzą się w sumie z 8 próbami sportowymi. Najbardziej widowiskowa, ściągająca co roku wielu fanów, jest próba "STAG Ratusz". Na Placu Ratuszowym planowane są ponadto inne atrakcje dla kibiców w postaci występu stand-uperki Pauliny Potockiej, konkursów z nagrodami czy wystawy retro gokartów.

Zapisy do zawodów trwają do czwartku (8.09) do północy.

W tej chwili, po 3 rundach zmagań, na czele klasyfikacji generalnej STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku jest załoga Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk (Mitsubishi Lancer EVO X), która zdobyła 69 punktów. 1 oczko mniej ma na koncie duet Piotr Pezowicz/Dawid Piwko (BMW 318ti), a podium - z dorobkiem 65 punktów - zamykają Janusz Pietruczuk i Sebastian Zarecki (BMW 330).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39