Pociągiem nad zalew. Nowa oferta połączeń weekendowych, warto skorzystać

2019.06.27 07:56
Piękna pogoda to idealny czas na wypad nad wodę. Polregio wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przygotowało atrakcyjną ofertę weekendowych połączeń kolejowych, dzięki którym można dojechać np. nad zalew.
Pociągiem nad zalew. Nowa oferta połączeń weekendowych, warto skorzystać
Fot: Justyna Fiedoruk

W wakacje pociągiem nad zalew

Na czas wakacji Polregio oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotowało nową atrakcyjną ofertę połączeń weekendowych kolejowych: Hajnówka -
Siemianówka. Już w piątek (28 czerwca) po 15 latach od zawieszenia ruchu pasażerskiego na tej trasie odjedzie pociąg do Siemianówki. Tabor wyruszy o godz. 20.40.

- Wznowienie zawieszonych w kwietniu 2004 roku połączeń na trasie Hajnówka – Siemianówka było inicjatywą Podlaskiego Centrum Kolejowego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjazny Transport w Czeremsze. Pociągi zostały zamówione przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Trasa umożliwia dojazd nad jeden z największych wodnych akwenów regionu – Zalew Siemianówka – informuje Renata Gerasimiuk, rzecznik Przewozów Regionalnych, Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku.

Przewozy weekendowe na trasie Hajnówka - Siemianówka zostały uruchomione dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Województwa Podlaskiego, który przeznaczył na ten cel 52 186,12 zł.

Połączenia Polregio na tej trasie będą realizowane do 1 września. Zaplanowano 2 pary pociągów w soboty i niedziele oraz po 1 kursie w piątki wieczorem do Siemianówki i w soboty rano do Hajnówki. Dodatkowe pociągi pojadą także 15 sierpnia. Trasa będzie miała prawie 26 km, pociągi będą po drodze zatrzymywać się na stacji Narewka.

- Rozkład jazdy został skonstruowany w taki sposób, aby do Siemianówki można było dojechać z kierunku Czeremchy i Siedlec bez konieczności przesiadania się. Zaplanowano dogodne przesiadki w Siedlcach (z kierunku Warszawy) i Czeremsze (z kierunku Białegostoku i Bielska Podlaskiego) – informuje Gerasimiuk.

Bilet w atrakcyjnej cenie

Oferta Polregio jest skierowana do turystów z całego regionu oraz innych części Polski. Nowe połączenia znacznie poprawią także weekendową mobilność mieszkańców powiatu hajnowskiego.

Warto też wspomnieć, iż trasa Hajnówka - Siemianówka, łącznie z Czeremchą, została włączona do promocyjnej oferty "Połączenie w dobrej cenie". Oznacza to, że przejazd będzie prawie o połowę tańszy niż w podstawowej taryfie.

Amatorzy turystyki rowerowej mogą też za 7 zł (bez względu na odległość) przewieźć pociągami swoje jednoślady. Także właściciele psów mogą bez przeszkód zabrać swojego pupila. Bilet na przewóz psa kosztuje tylko 4,50 zł (także niezależnie od odległości).

Można dojechać w wiele atrakcyjnych miejsc

Zaplanować podróż można bez wychodzenia w domu. To samo dotyczy kupna biletu. Rozkład jazdy pociągów oraz platforma sprzedażowa Polregio są dostępne na stronie internetowej. Tam także znajdują się szczegóły dotyczące bieżących promocji i obniżek, np. "Połączenie w dobrej cenie", "Bilet turystyczny", "Ty i 1, 2, 3", "REGIOkarnet" czy dla seniorów – "REGIO Senior". Chętni mogą np. wybrać się z Białegostoku do Walił i zapłacić za bilet połowę ceny, dzięki akcji "Bilet dobrych relacji".

Pociągami pasażerowie mogą dojechać do wielu bardzo atrakcyjnych miejscowości. W godzinę można dotrzeć np. z Białegostoku do Osowca – do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z kolei do Narwiańskiego Parku Narodowego dojedziemy w zaledwie 24 minut - tyle właśnie jedzie pociąg do Uhowa nad Narwią. Dwie godziny potrwa podróż do Augustowa bądź Ełku.

Gdzie uzyskamy informacje o rozkładach jazdy?

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej, m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl. Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

Na stronie internetowej Polregio działa blog "Zmysł podróżowania". W zamieszczanych tam publikacjach pojawia się wiele porad i informacji, w jaką podróż pociągiem warto się wybrać.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

450 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39