Poczuj bluesa! Zaduszki Bluesowe w białostockim Klubie Fama [KONKURS]

2023.10.31 12:25
Przed nami wielkie święto bluesa. Na scenie Klubu Fama zobaczymy prawdziwych królów tego gatunku muzycznego.
Poczuj bluesa! Zaduszki Bluesowe w białostockim Klubie Fama [KONKURS]
Fot: Pixabay

Już w najbliższą sobotę białostocki Klub Fama wypełnią dźwięki muzyki bluesowej. Zadbają o to Michał Kielak oraz zespoły Lucky Troubles i Mojo.

Michał Kielak

Nie ma bluesa bez dźwięku harmonijki. Wiedzą o tym wszyscy fani tego gatunku. Dobrze się więc składa, że Michał Kielak jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozchwytywanych harmonijkarzy w Polsce. Współpracował z wieloma zespołami i artystami w Polsce i w Europie. Na swojej artystycznej ścieżce wielokrotnie był nagradzany i doceniany. Koncertował na wszystkich festiwalach bluesowych w kraju. Jego występy podziwiane były również w: USA, Chinach, Francji, Chorwacji, Niemczech, Białorusi, Czechach i na Cyprze.

Tym razem specjalnie z okazji 40-lecia Zaduszek Bluesowych zaprezentuje utwory z projektu "Kielak plays Skiba". Album powstał przy współpracy bluesmana z zespołem Lucky Troubles.

Lucky Troubles

Zespół występuje w formule akustycznego trio. Muzycy wykorzystują magię instrumentów takich jak gitara akustyczna, gitara dobro, banjo i różnego rodzaju instrumenty perkusyjne, aby stworzyć niepowtarzalny klimat swojej twórczości. W ich repertuarze znajdziemy utwory nawiązujące do muzyki bluesowej, blues-rockowej oraz americana czyli folk, jak również elementy funky. Ich działalność artystyczna zdecydowanie łamie wszelkie schematy, zapewniając odbiorcom niepowtarzalną, pełną emocji podróż muzyczną.

Mojo

Zupełnie nowy 5-osobowy skład muzyków pochodzących z Trójmiasta. Artyści bezbłędnie łączą gatunki takie jak rhytm-and-blues’a, soul i cajun w niepowtarzalną całość. Na czele zespołu stoi wokalista Felipe Schreiberg. Muzyka Mojo otwiera przed słuchaczami niezwykły świat amerykańskiego południa. Nowoorleańskie kluby, delta Missisipi i brytyjski bluesowy boom lat 60. Czujecie już ten klimat?

Koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę, 4 listopada, o godzinie 18:00 w białostockim Klubie Fama.

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są zaproszenia na to niezwykłe święto bluesa. KONKURS

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
1381 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39