POLECAMY
Abp Edward Ozorowski powołał specjalnym dekretem nową parafię pw. św. Jana Pawła II. Powstanie ona w Ignatkach.
Arcybiskup Edward Ozorowski powołał pierwszą parafię pw. św. Jana Pawła II, która jest wotum wdzięczności za kanonizację Papieża Polaka. Świątynia będzie powstawać na terenie wyłączonym z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Białymstoku i św. Józefa Rzemieślnika w Księżynie. Do nowo utworzonej parafii będą należeć miejscowości: Ignatki Osiedle, Śródlesie, Hryniewicze oraz tzw. Ignatki "Las". Arcybiskup Edward Ozorowski mianował na proboszcza ks. prał. Bogusława Zieziulę, rektora Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. ks. Michała Sopoćko i dyrektora Księgarni św. Jerzego. Ks. prob. Zieziula poinformował, że do czasu wybudowania świątyni, parafia będzie użytkować pomieszczenia parafii i kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Białymstoku.
Katarzyna Klimowicz
24@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji