Pod przykrywką kawiarenek internetowych prowadzili nielegalne gry hazardowe

2023.05.26 11:04
W lokalach w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach funkcjonariusze z Białegostoku zabezpieczyli łącznie 7 stanowisk komputerowych służących do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.
Pod przykrywką kawiarenek internetowych prowadzili nielegalne gry hazardowe
Fot: KAS Białystok

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali dwa lokale w Bielsku Podlaskim oraz Siemiatyczach. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pod przykrywką kawiarenek internetowych urządzane są w nich nielegalne gry hazardowe.

- W punkcie w Bielsku Podlaskim funkcjonariusze zabezpieczyli 3 stanowiska komputerowe przystosowane do prowadzenia gier hazardowych. Oprócz komputerów znaleziono notatki związane z nielegalną działalnością oraz pieniądze pochodzące z wpłat graczy, blisko 3 tys. zł. W lokalu w Siemiatyczach, który wyposażony był w monitoring pozwalający na identyfikację klientów, w ręce funkcjonariuszy wpadły 4 komputery, na których możliwe było prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Ponadto przy jednym z mężczyzn znajdujących się w pomieszczeniu znaleziono susz roślinny, prawdopodobnie marihuanę - poinformował podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W obu lokalach zainstalowane było specjalistyczne oprogramowanie, które po opłaceniu odpowiedniej kwoty umożliwiało kredytowanie nielegalnych gier hazardowych na komputerach.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Takie osoby muszą również liczyć się z karami pieniężnymi 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie. Sprawę znalezionego suszu roślinnego przejęli siemiatyccy policjanci.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39