Podejrzany o zabójstwo mieszkanki Suwałk został zatrzymany

2023.10.21 18:05
W sobotę, 21 października, policjanci zawiadomili o zatrzymaniu poszukiwanego listem gończym 53-letniego mężczyzny. Do zatrzymania doszło w miejscowości Gawrych Ruda.
Podejrzany o zabójstwo mieszkanki Suwałk został zatrzymany
Fot: KMP w Suwałkach

Od środy (18 października) trwały poszukiwania 53-latka, który jest podejrzewany o zabójstwo kobiety. W sobotę o godz. 15:00 funkcjonariusze uzyskali informację, że w miejscowości Gawrych Ruda widziany był mężczyzna, którego wygląd odpowiada opublikowanemu w mediach rysopisowi.

Funkcjonariusze z suwalskiej komendy policji niezwłocznie udali się we wskazane przez świadków miejsce. 53-latek został zatrzymany podczas jazdy na rowerze. W trakcie zatrzymania był spokojny i nie odezwał się ani słowem do policjantów.

Mężczyzna został przeszukany. Nie znaleziono przy nim broni palnej. Obecnie, trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie, gdzie poszukiwany spędził ostatnie dni, czy ktoś był zaangażowany w pomoc w jego ukryciu oraz gdzie w tej chwili znajduje się narzędzie zbrodni.

Zatrzymany jest podejrzany w sprawie zabójstwa

We wtorek (17 października) w mieszkaniu przy ulicy Bydgoskiej w Suwałkach znaleziono ciało 53-letniej kobiety.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wydała list gończy za podejrzanym o dokonanie tego zabójstwa 53-letniego mężczyzną.

Jak przebiegały poszukiwania?

Od momentu upublicznienia wizerunku podejrzanego policjanci dostawali wiele informacji na jego temat. W poszukiwania zaangażowani byli nie tylko policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, ale także funkcjonariusze z wielu innych jednostek. Wykorzystano także wsparcie psów tropiących oraz śmigłowiec z Komendy Głównej Policji.

Wszystkie napływające do funkcjonariuszy informacje były natychmiast sprawdzane. Działo się to nie tylko na terenie województwa podlaskiego, ale również na terenie województw ościennych. Dziś ostatecznie udało się zakończyć poszukiwania.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za dokonanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39