Podlascy dzielnicowi w czołówce plebiscytu. Są najlepsi w Polsce

2024.06.12 07:22
W plebiscycie na super dzielnicowych trzech reprezentantów z województwa podlaskiego zostało wyróżnionych, zajmując miejsca w czołówce. Ich zaangażowanie oraz poświęcenie w codziennej pracy na rzecz społeczności lokalnych zostały docenione.
Podlascy dzielnicowi w czołówce plebiscytu. Są najlepsi w Polsce
Fot: Podlaska Policja
mł. asp. Robert Markowski

Kto wygrał?

Telewizja Puls i Komenda Główna Policji zakończyły drugą edycję plebiscytu na #SuperDzielnicowego w ramach społecznej akcji #DzielnicaBEZstrachu. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko wyłonienie najlepszych dzielnicowych, ale przede wszystkim zwiększenie zainteresowania społeczeństwa kwestiami bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu.

Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu został sierżant sztabowy Paweł Chmura, który pełni służbę w Śródmiejskiej Komendzie Rejonowej Policji w garnizonie stołecznym. Sukces sierżanta Chmury podkreśla jego wyjątkowe zaangażowanie i skuteczność w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom swojej dzielnicy.

Promocją akcji zajmowali się popularni aktorzy Andrzej Młynarczyk, Jasper Sołtysiewicz i Aleksandra Listwan, znani z serialu kryminalno-obyczajowego "Dzielnica strachu", emitowanego na kanale PULS 2. Ich wsparcie przyczyniło się do zwiększenia świadomości społecznej na temat pracy dzielnicowych oraz znaczenia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach.

- Otrzymaliśmy ponad 33 tysiące głosów i pokazaliśmy, że dobra rozrywka, jaką daje Telewizja Puls, i troska o dobro drugiego człowieka mogą znaleźć wspólny mianownik, a komercyjny nadawca może realizować ważną społeczną misję. – powiedziała Justyna Ganczarek, dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Telewizji Puls. – Oprócz plebiscytu na #SuperDzielnicowego prowadzimy wraz z KGP równolegle akcję społeczną #ZnamTeNumery. Jej celem jest zwiększenie świadomości seniorów i ich bliskich na temat zagrożeń, jakie czyhają w sieci czy wiążą się z lekkomyślnym podawaniem danych osobowych.

"Pomagamy i chronimy"

Nadinsp. Roman Kuster, zastępca Komendanta Głównego Policji, podkreślił, że Polska Policja jest formacją otwartą na współpracę i nieustannie poszukującą nowych partnerów oraz kanałów komunikacji ze społeczeństwem. Celem tych działań jest budowanie międzyinstytucjonalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa. Ta otwartość i proaktywne podejście są szczególnie widoczne w przypadku inicjatywy #ZnamTeNumery.

Akcja #ZnamTeNumery stanowi przykład, jak policja angażuje się w edukację społeczeństwa na temat kluczowych numerów alarmowych oraz procedur postępowania w sytuacjach zagrożenia.

- Cieszę się, iż bezpieczeństwo jako wartość wspólną dostrzegają również podmioty komercyjne. Za panią dyrektor powtórzyć mogę, że partnerstwo prywatno-publiczne jest możliwe, możliwym jest również znalezienie wspólnych obszarów dla owocnej współpracy. Wspomniana troska o dobro drugiego człowieka wprost wpisuje się w motto Polskiej Policji „Pomagamy i chronimy”. Sam plebiscyt #SuperDzielnicowy jest doskonałą okazją do przełamania bariery anonimowości, która jest dużym problemem społecznym, jest także doskonałą okazją do wyjścia do mieszkańców przez samych dzielnicowych, co wydaje się już przynosić efekty, albowiem tegoroczna edycja plebiscytu cieszyła się zdecydowanie większym zainteresowaniem, a przede wszystkim nominowana została blisko połowa dzielnicowych z terenu całego kraju – powiedział nadinsp. Roman Kuster.

Głosowanie na #SuperDzielnicowego2024 trwało od 29 lutego do 30 kwietnia.

W plebiscycie najwięcej głosów otrzymali:

- miejsce I – sierż. szt. Paweł Chmura - Komenda Rejonowa Policji Warszawa I (Śródmieście)
– Komenda Stołeczna Policji;

- miejsce II - mł. asp. Robert Markowski – Komisariat Policji IV Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku - Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku;

- miejsce III - sierż. szt. Justyna Woronowicz-Marzec – Posterunek Policji w Krynkach Komendy Powiatowej Policji w Sokółce - Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku;

- miejsce IV - mł. asp. Tomasz Gac – Komenda Powiatowa Policji w Tucholi - Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy;

- miejsce V - mł. asp. Karol Pycz – Komisariat Policji IV Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku - Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39