Podlascy III-ligowcy nie mieli nic do powiedzenia. Punkt wywalczył jedynie Ruch

2021.05.09 13:04
W 28. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował z Concordią Elbląg. Pozostałe kluby z Podlasia doznały niestety porażek.

Rezerwy białostockiej Jagiellonii przegrały w sobotę (8.05) 10. mecz w sezonie. Podopieczni Wojciecha Kobeszki, którzy w środku tygodnia rozgrywali półfinał Okręgowego Pucharu Polski, polegli w delegacji 1:3 z Legionovią. Podlasianie już w 15. minucie wyszli na prowadzenie - bo piłkę do siatki skierował Maciej Twarowski - i długo wydawało się, że Żółto-Czerwoni zdołają wywieźć z trudnego terenu nawet komplet punktów. Niestety końcówka spotkania należała do gospodarzy. Najpierw Huberta Gostomskiego pokonał Dawid Papazjan, następnie to samo uczynił Andrzej Trubeha, a w doliczonym czasie rywalizacji białostoczan dobił Marcin Kluska.

Jeszcze wyżej swój mecz przegrał KS Wasilków. Ostatni zespół III-ligowej tabeli poległ u siebie aż 1:6 z Błonianką Błonie. Żadnego oczka nie dopisała również Olimpia. Zambrowianie w pierwszej połowie toczyli równorzędny bój z Ursusem Warszawa, czego dowodem jest wynik 2:2, jednak po zmianie stron do siatki trafiali tylko rywale. Podlasianie przegrali więc ostatecznie 2:4. Gole dla Olimpii strzelali Adam Radecki oraz Bartosz Ciborowski.

Najlepszy rezultat w 28. serii zmagań osiągnął Ruch. Ekipa z Wysokiego Mazowieckiego zremisowała bowiem na wyjeździe 1:1 z Concordią. W 73. minucie drużyna z północno-wschodniej Polski wyszła na prowadzenie, gdyż celnym uderzeniem popisał się Michał Grochowski, a niedługo później do wyrównania doprowadził Jakub Bojas, który to wykorzystał rzut karny.

W następnej kolejce na piłkarskie murawy wyjdą jedynie kluby z grupy mistrzowskiej. Jagiellonia II Białystok już w środę (12.05) zagra u siebie, czyli przy ul. Elewatorskiej, ze Zniczem Biała Piska.

Legionovia Legionowo - Jagiellonia II Białystok 3:1 (0:1)
Bramki: Dawid Papazjan 75, Andrzej Trubeha 87, Marcin Kluska 90 - Maciej Twarowski 15
Jagiellonia II Białystok: Gostomski - Huczko, Czerech, Majsterek, Matras (70' Osipiuk), Bayer, Orpik, Jarmołowicz (70' Żarejko), Wasilewski (77' Kapica), Sakowicz (70' Karpiński), Twarowski (82' Zyśk)

KS Wasilków - Błonianka Błonie 1:6 (0:3)
Bramki: Grzegorz Makal 53 - Patryk Kostyk 9, Filip Arak 25, Dawid Jarczak 30, 51, 60, Mariusz Zalewski 73

Concordia Elbląg - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Bojas 80k - Michał Grochowski 73

Olimpia Zambrów - Ursus Warszawa 2:4 (2:2)
Bramki: Adam Radecki 7, Bartosz Ciborowski 38 - Paweł Tarnowski 24, 87, Filip Dziełak 42, 67
Olimpia Zambrów: Mateusz Taudul - Adam Wyszomierski, Adam Radecki, Marcin Paczkowski, Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski, Kacper Głowicki, Shun Shibata, Monir Abdeselam El Handi (73' Mariusz Wierzbowski), Rafał Kalinowski (46' Bruno Garcia Roque), Kamil Zalewski