Podlascy koszykarze wrócili z trudnego wyjazdu bez punktów

2021.12.06 09:24
Nie udało się zawodnikom Tura Basket Bielsk Podlaski ograć niepokonanego u siebie ŁKS-u Coolpack Łódź. W starciu zaliczanym do 13. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B) rogaty zespół przegrał 87:105.
Fot: Adrianna Zawadzka

Wyjazd do Łodzi na bój z miejscowym ŁKS-em był dla podopiecznych Piotra Bakuna szansą na to, by zrównać się z niedzielnym (5.12) rywalem liczbą punktów. Choć koszykarze z Bielska Podlaskiego nie byli faworytami starcia, to jednak pierwsza kwarta należała do nich. Goście z północno-wschodniej części kraju zwyciężyli ją 30:26, ale w kolejnej odsłonie meczu lepiej spisywali się już gracze ŁKS-u, przez co to oni w połowie pojedynku znaleźli się na prowadzeniu (53:48).

Kwarta numer 3 była bardzo wyrównana, więc po 30 minutach zmagań Tur cały czas miał szansę na to, by wywieźć z niezwykle trudnego terenu upragnione zwycięstwo. Niestety w ostatnich fragmentach potyczki Podlasianie wyraźnie spuścili z tonu, co gospodarze skrzętnie wykorzystali. Łodzianie znacznie powiększyli swą przewagę i cały mecz wygrali aż 105:87.

W ekipie ŁKS-u najwięcej punktów rzucił Norbert Kulon (22 pkt), natomiast po stronie przyjezdnych bardzo dobrze spisywał się Mateusz Bębeniec (20 pkt).

W kolejnej serii zmagań zawodnicy trenowani przez Bakuna zagrają u siebie z MUKS-em Piaseczno, zaś białostockie Żubry, które w ten weekend pauzowały, podejmą we własnej hali AZS UJK Kielce.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. UKS Trójka Żyrardów 12 14 2-10

ŁKS Coolpack Łódź - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 105:87 (26:30, 27:18, 20:20, 32:19)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (7 pkt), Mateusz Bębeniec (20 pkt), Bartłomiej Wróblewski (3 pkt), Jakub Grigoruk (3 pkt), Jakub Lewandowski (11 pkt), Przemysław Tradecki (5 pkt), Jarosław Giżyński (14 pkt), Patryk Milewski (2 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Michał Szwedo (13 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt)