Podlascy ratownicy dostali sprzęt od Światowej Organizacji Zdrowia

2023.09.07 13:25
Podlaski wojewoda przekazał podlaskim ratownikom sprzęt podarowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). To m. in. nowoczesne respiratory.
Podlascy ratownicy dostali sprzęt od Światowej Organizacji Zdrowia
Fot: Podlaski Urząd Wojewódzki
Zespoły ratownictwa medycznego z nowym sprzętem

Przekazaliśmy nowoczesny sprzęt do podlaskich Stacji Pogotowia Ratunkowego. Otrzymaliśmy go za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia, a który pochodzi od Światowej Organizacji Zdrowia. Jest to związane z naszą pomocą Ukrainie - powiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podczas czwartkowej (7 września) konferencji w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Zaściankach.

Zaznaczył także, że szczególną gałąź pomocy Ukrainie stanowi wsparcie dla uchodźców, które otrzymali oni w Polsce. Duża w tym zasługa polskiej służby zdrowia.

W skład otrzymanego sprzętu wchodzą m.in. kompresory klatki piersiowej, respiratory, defibrylatory. Są warte 1,5 miliona złotych.

Po raz kolejny dziękuję za wasze zaangażowanie - zarówno covidowe jak i te działania, i wsparcie podejmowane na co dzień. Dziękuję też za akcje wsparcia dla nielegalnych imigrantów, którzy też takiej pomocy medycznej potrzebują i to nierzadko w trudno dostępnych miejscach dla zespołów ratownictwa medycznego - zwrócił się do ratowników wojewoda.

Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Zdrowia udzieliła wsparcia Polsce, ponieważ czynnie zaangażowaliśmy się w udzielanie pomocy medycznej osobom przybyłym z Ukrainy. W całym kraju zostanie rozdysponowane 385 respiratorów, 392 defibrylatorów i 204 urządzeń do kompresji klatki piersiowej.

Podział tych urządzeń na poszczególne województwa dokonany został przez resort zdrowia na podstawie procentowego udziału danego województwa w unormowanej liczbie zespołów ratownictwa medycznego w kraju.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

452 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39