Podlasianie pokochali nordic walking. Dla zdrowia chętnie uczestniczą w treningach

2018.09.05 07:52
Podlasianie uprawiają go indywidualnie, w parach lub większych grupach. Nordic walking cieszy się w naszym regionie dużym zainteresowaniem. Bez wątpienia wzrosło ono szczególnie od maja, kiedy to ruszyły bezpłatne treningi w spacerach z kijkami.
Podlasianie pokochali nordic walking. Dla zdrowia chętnie uczestniczą w treningach
Fot: pixabay.com

Mieszkańcy Podlasia – w ramach bezpłatnych zajęć z nordic walking – przeszli już łącznie dokładnie 4009 km, czyli więcej, niż wynosi długość trasy z Białegostoku do Astany (stolicy Kazachstanu).

Każdy, kto chciałby poćwiczyć na świeżym powietrzu, cały czas może dołączyć do jednej z grup, które funkcjonują w naszym regionie.

Wspólne treningi odbywają się w 5 miejscowościach: w Białymstoku (ul. Wiejska 41 - teren Politechniki Białostockiej oraz Klub Krąg – ul. Wierzbowa 6), Hajnówce (Motel Żubr), Łomży (ul. Katyńska 3) i Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 2) we wtorki o godz. 17.00, natomiast w Piątnicy (altana przy strzelnicy) w czwartki o godz. 18.00.

Kompetentni instruktorzy prowadzą godzinne zajęcia poprzedzone rozgrzewką. Zaś uczestnicy spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz oczywiście siebie wzajemnie. Poza tym każdy dowiaduje się, jakie błędy popełnia, są one też korygowane. Ważne jest także to, że ćwiczenia zostały dostosowane do stopnia koordynacji i wydolności trenujących.

Takie sportowe zebrania fanów wszystkiego, co zdrowe i entuzjastów nordic walking potrwają do 27 listopada. Ich organizatorami są Santander Consumer Bank oraz Polska Federacja Nordic Walking. Inicjatywie patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

699 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39