Podlasie w obiektywie. Finał fotograficznego konkursu

2019.12.12 12:42
Czas na rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa". To już 15., jubileuszowa edycja.
Podlasie w obiektywie. Finał fotograficznego konkursu
Fot: pixabay.com

Tematem konkursu było Podlasie - z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową.

Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy

Celem konkursu jest: zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca oraz tradycję i kulturę, wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie, pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych oraz promocja Podlasia.

Organizatorzy z Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce nie narzucali podziałów tematycznych, stworzyli pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs miał charakter otwarty, mogli wziąć w nim udział wszyscy - zarówno z województwa podlaskiego, jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Czas na rozstrzygnięcie

Fotografie oceniało jury powołane spośród fotografików lub artystów województwa podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra, Michał Kość i inni.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w niedzielę (15.12) w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Początek o godz. 15.15. Podczas wernisażu zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody i dyplomy.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz też: Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1554 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39