"Podlasie w obiektywie". Kto zostanie laureatem?

2023.12.15 10:45
Już niebawem odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie". Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce i skupia się na promocji naszego regionu.
"Podlasie w obiektywie". Kto zostanie laureatem?
Fot: Adam Wyskocki z Hajnówki
I nagroda 18. ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie" im. Wiktora Wołkowa

Rozstrzygnięcie konkursu "Podlasie w obiektywie" wraz z wernisażem odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Konkurs "Podlasie w obiektywie"

Konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie" im. Wiktora Wołkowa to inicjatywa organizowana rokrocznie przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Akcja narodziła się z pasji do naszego regionu, który wyróżnia się bogactwem różnorodności przyrodniczej, architektonicznej, kulturowej oraz historycznej. Konkurs ten zyskał uznanie i renomę, zdobywając miano jednego z najlepszych o tematyce Podlasia i jednego z najlepszych w kraju. Inicjatywa przyciąga rokrocznie zarówno profesjonalnych fotografów, jak i amatorów.

To już 19. edycja!

Przyjmowanie zgłoszeń do 19. edycji konkursu trwało do 16 października 2023 roku. W skład jury, którzy ocenili nadesłane prace, weszli doświadczeni fotografowie oraz artyści związani z Podlasiem. Ku przypomnieniu, w 18. edycji konkursu 1. nagrodę zdobył Adam Wyskocki z Hajnówki z pracą "Niby (Białowieża)", 2. nagrodę zdobył Jarosław Klej z Sokółki za dzieła "Cerkiew w Ostrowiu Północnym" oraz "Śnieżny taran (okolice Pierożek)", natomiast 3. nagrodę zdobyła Anna Mystkowska-Pływaczewska z Tomaszkowa z "Pejzażem o świcie (Łaś-Toczyłowo)".

Ogłoszenie wyników 19. edycji konkursu "Podlasie w obiektywie" odbędzie się wraz z wernisażem wystawy ocenionych i wygranych prac. Ekspozycja będzie prezentowana do lipca 2024 roku.

Więcej informacji: Rozstrzygnięcie konkursu "Podlasie w obiektywie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1489 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39