"Podlasie Wrestling Cup". Takiego turnieju jeszcze nie było

2021.11.02 10:08
W sobotę (6.11), w Białymstoku, odbędzie się I Drużynowy Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy pod nazwą "Podlasie Wrestling Cup". Na zawodach wystąpią reprezentacje Polski, Litwy oraz Ukrainy.
"Podlasie Wrestling Cup". Takiego turnieju jeszcze nie było
Fot: pixabay.com

Zawitają ważne osobistości

Już w najbliższą sobotę w Białymstoku przeprowadzony zostanie turniej "Podlasie Wrestling Cup". Uroczystość otwarcia zawodów oraz całą imprezę uświetnią swoją obecnością przedstawiciele wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Podlaskiej Federacji Sportu oraz osoby związane ze światem sportu. Patronat nad turniejem objął Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, multimedalista, olimpijczyk, ikona polskich zapasów - Andrzej Supron - natomiast za organizację wydarzenia odpowiada KS Wschód Białystok

- Jesteśmy klubem sportowym skoncentrowanym na wychowywaniu dzieci i młodzieży w duchu sportowej, ale zdrowej rywalizacji. Organizacją Drużynowego Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego "Podlasie Wrestling Cup" chcemy promować sport w naszym regionie, a głównie zapasy. To doskonała okazja do tego, aby przedstawić województwo podlaskie i miasto Białystok jako miejsca przyjazne uprawianiu sportu - mówi Dariusz Ryżykow z KS-u Wschód Białystok.

Zapasy rozwijają i uczą

Na zawodach walczyć będą reprezentacje zapaśników z Polski, Litwy i Ukrainy we wszystkich stylach (stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet). Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00. Miejscem sportowej rywalizacji będzie hala Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 41).

- Zapasy są znakomitym sportem ogólnorozwojowym dającym świetną bazę do wielu form aktywności fizycznej, a przede wszystkim przeciwdziałają wadom postawy, promują prawidłowe wzorce zachowań, tolerancję i szacunek wobec przeciwnika, cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, punktualność, systematyczność oraz odpowiedzialność za innych. Są to cechy, które w prawidłowy sposób kształtują dzieci i młodzież - informuje Dariusz Ryżykow.

Jeżeli ktoś chce dopiero rozpocząć swoją porzygodę z zapasami, to jest ku temu okazja. KS Wschód Białystok oferuje bowiem osobom niepełnoletnim zajęcia w pełni darmowe, które prowadzą wykwalifikowani i licencjonowani trenerzy.

- Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Stawiamy sobie za cel promocję: zapasów, zdrowego trybu życia, a przede wszystkim wychowania najmłodszych w idei fair play poprzez sport - dodaje Ryżykow.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1178 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39