Podlasie zdominowało Puchar Polski Juniorów w szermierce

2016.09.22 08:14
Bardzo dobrze spisali się szermierze UKS 13 Białystok w Pucharze Polski Juniorów do lat 20. Do stolicy Podlasia przyjechały krążki w każdym możliwym kolorze.
Fot: pixabay.com

Białostoccy szermierze przywieźli z turnieju rozgrywanego w Koninie aż trzy medale. Wyróżnienie w kolorze złotym wywalczyła Marta Mazurek, która w finale pokonała reprezentantkę gospodarzy – Weronikę Waleriańczyk – 15:8. Na najniższym stopniu podium stanęła inna zawodniczka UKS 13 Białystok – Martyna Tobiaszewska. Obie dziewczyny to krajowa czołówka i bardzo możliwe, że już niebawem zobaczymy je na Mistrzostwach Świata i Europy.

Wśród chłopców srebrny medal w kategorii młodzików zdobył Jakub Dzierniejko. Sportowiec z Podlasia świetnie odprawiał w poszczególnych rundach kolejnych przeciwników, ale w finale sposób na niego znalazł Egipcjanin Adham Bahgat.

Osoby chcące pójść śladami medalistów z I Pucharu Polski Juniorów mają na to szanse. UKS 13 Białystok ogłosił właśnie nabór do sekcji szermierczej. Klub zaprasza młodzież (chłopców i dziewczęta) urodzoną w latach 2006-2008, chcącą spróbowania swoich sił we władaniu bronią białą, na spotkania organizacyjne, które odbędą się 26 września i 3 października o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej nr 11 w Białymstoku przy ul. Poleskiej 27.