Podlaska edycja żonkilowych "Pól Nadziei" również pod Belwederem

2011.11.04 00:00
W ogrodzie belwederskim powstało kolejne "Pole Nadziei", które ma przypominać o podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Dziś (4. 11) posadziła je Pierwsza Dama RP - Anna Komorowska.
Podlaska edycja żonkilowych "Pól Nadziei" również pod Belwederem
Fot: Piotr Molęcki

- Dzisiaj pokazujemy, że tak naprawdę wszyscy możemy być ogrodnikami w ogrodach nadziei. Ta akcja uczy nas uwrażliwiania na ból i cierpienie, pokazuje, że w tym wszystkim możemy być razem - powiedział Maciej Żywno, Wojewoda Podlaski, inicjator wydarzenia. Zaprosił on żonę Prezydenta RP do poparcia inicjatywy Fundacji "Pomóż im".

Anna Komorowska przyjęła gości z Białegostoku niezmiernie ciepło i wyraziła uznanie dla idei akcji "Pola Nadziei", dzięki której można nieść skuteczną pomoc osobom ciężko chorym, a szczególnie dzieciom. Obecny na akcji Arnold Sobolewski, vice prezes Fundacji "Pomóż Im" przedstawił zebranym działalność Fundacji, która wspiera pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku, jak również prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Kampania "Pola Nadziei: przebiega w dwóch etapach: jesiennym i wiosennym. Jesienią organizatorzy kampanii zachęcają do sadzenia żonkili w wybranych miejscach wokół szkół, przedszkoli, uczelni i urzędów. W ten sposób w Białymstoku w ubiegłym roku powstało około 80 żonkilowych "Pól Nadziei". Przypominają one o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Wiosną wraz z zakwitnięciem żonkili, zostanie przeprowadzona główna akcja "Pól Nadziei". Będą kursy dla wolontariuszy, konkursy (plastyczny, poetycki i fotograficzny, na biżuterię żonkilową), pokaz filmowy, kwesty uliczne z wręczaniem darczyńcom kwiatów żonkili. Zwieńczeniem kampanii będzie koncert finałowy (27 maja 2012r.) podczas którego zostaną wyróżnieni wszyscy, którzy włączyli się w akcję.

Organizatorem i koordynatorem akcji w Polsce jest Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei.

MAG

Polecamy lokal
979 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39