Podlaska firma jeszcze bardziej nowoczesna

2016.09.22 16:16
Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG - to najnowsze inwestycje w ZPM Kolno Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol.
Podlaska firma jeszcze bardziej nowoczesna
Fot: materiał prasowy

Nowoczesna linia do produkcji serów to kolejna z inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Moce przerobowe linii to ok. 400 tys. litrów mleka na dobę, tj. 41 ton sera dziennie. Jej uruchomienie pozwoliło na likwidację dwóch wyeksploatowanych linii w ZPM Kolno i ZPM Zambrów.

Mlekpol ma też nową, ekologiczną kotłownię, nie emitującą zanieczyszczeń do atmosfery. Kotłownia ogrzewana jest płynnym gazem - metanem. Dzięki nowoczesnej instalacji, ZPM Kolno zyskał dostęp do niezależnego źródła energii cieplnej, z możliwością jego magazynowania.

Dzienny skup mleka w ZPM Kolno to ponad 500 tys. litrów mleka od lokalnych dostawców tylko z powiatu kolneńskiego. Po przeprowadzonych inwestycjach zakład jest w stanie przerobić do 700 tys. litrów mleka dziennie produkując ponad 70 ton sera dojrzewającego oraz 10 ton serów topionych i 10 ton Rolady ustrzyckiej.

SM Mlekpol z Grajewa jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39