Podlaska firma wyróżniona przez londyńską giełdę

2018.10.15 12:55
Firma z naszego regionu otrzymała wyróżnienie, które zostało opublikowane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie.
Podlaska firma wyróżniona przez londyńską giełdę
Fot: Spółdzielnia Mleczarska Piątnica

Prestiżowe wyróżnienie dla podlaskiej Spółdzielni Mleczarskiej

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w raporcie "1000 Companies to Inspire Europe" opublikowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange).

Co roku w raporcie wyróżnionych jest tysiąc unijnych przedsiębiorstw mających wpływ na rozwój gospodarczy Europy. Docenione firmy charakteryzują się dość dynamicznym wzrostem przychodów, zapewniają miejsca pracy i wyróżniają się innowacyjnym podejściem ogólnie do biznesu i działań z tym związanych.

W raporcie najwięcej docenionych marek stanowią przedsiębiorstwa przemysłowe, reprezentujące sektor żywności i napojów oraz te z dziedziny nowych technologii. Warto podkreślić, że Piątnica jest jedyną polską wyróżnioną firmą z branży mleczarskiej.

– To dla nas duże wyróżnienie i jednocześnie satysfakcja, że działania, które prowadzimy, są zauważane przez opiniotwórcze instytucje za granicą. Fakt, że zostaliśmy docenieni przez jedną z największych giełd papierów wartościowych na świecie, potwierdza słuszność strategii rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy. Obecność w rankingu najlepszych firm Europy motywuje nas jednocześnie do dalszej, intensywnej pracy – mówi Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica.

Wyróżnienie to efekt ciężkiej pracy

Zdaniem włodarzy Piątnicy, wyróżnienie przez Giełdę w Londynie jest spowodowane długofalową strategią, wprowadzaniem nowości i rozpoznawalnością marki:

– Nasza filozofia opiera się na budowaniu wiarygodności, a także szacunku do konsumentów i partnerów biznesowych. Umożliwia to umacnianie naszej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. Stale wprowadzamy nowatorskie produkty, stawiamy na najwyższej jakości surowce, a także rozwijamy technologię produkcji, co tworzy fundamenty dla przyszłego wzrostu – podkreśla Kalinowski. – Choć dystrybucję prowadzimy głównie na obszarze Polski, to nasze produkty można spotkać w ponad 20 krajach na całym świecie. Już teraz odnotowujemy w tym kanale wysoki, dwucyfrowy wzrost – dodaje.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1748 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39