Podlaska firma zwyciężyła w konkursie "Dobroczyńca Roku"

2023.06.02 10:05
Aż 12 firm odebrało w Warszawie nagrody w konkursie o tytuł "Dobroczyńca Roku". Wśród laureatów pojawiła się także jedna podlaska firma.
Podlaska firma zwyciężyła w konkursie "Dobroczyńca Roku"
Fot: mat. prasowe

Wśród tegorocznych laureatów są firmy współpracujące z fundacjami, stowarzyszeniami i instytucjami zapewniającymi pomoc uchodźcom z Ukrainy, a także takie, które wsparły organizacje zajmujące się kulturą, edukacją, działaniami na rzecz społeczności lokalnych, osób niepełnosprawnych, wykluczonych, ochroną środowiska czy zdrowiem Polek i Polaków.

Za pomoc charytatywną tytuł "Dobroczyńcy Roku" otrzymała hurtownia elektryczna Elektromil z Suwałk, założona w 1991 r. przez Zbigniewa Ślaskiego. Właściciel prowadzi ją wspólnie z dwoma synami. Zasięg działalności przedsiębiorstwa to region północno-wschodniej Polski, a dwie główne siedziby znajdują się w Suwałkach i Łomży.

Tytuł "Dobroczyńcy Roku" firma otrzymała za wsparcie dwóch organizacji z Podlasia. W 2018 r. firma sfinansowała remont budynku, w którym Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów prowadzi szkołę dla dzieci w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością sprzężoną. Jeden z synów - Marcin Ślaski nieprzerwanie wspiera prace modernizacyjne i dostarcza potrzebny sprzęt. Jest sponsorem nagród w turniejach i konkursach, finansuje paczki dla potrzebujących dzieci.

Firma wsparła również Chorągiew Białostockiego Hufca ZHP w Suwałkach, przekazując w 2019 r. materiały na remont harcerskiej bazy Garbaś, której groziło zamknięcie ze względu na stan budynku. Dzięki inicjatywie wymieniono starą instalację elektryczną, oświetlenie i wyposażono bazę w niezbędny sprzęt. Z miejsca co roku korzysta około 400 osób – dzieci i młodzieży z całej Polski w ramach letniego wypoczynku. Z firmą Elektromil, hufiec z Suwałk współpracuje także w ramach akcji charytatywnych i zbiórek publicznych na rzecz osób chorych i potrzebujących (w tym także z Ukrainy).

- Elektromil wspiera finansowo suwalski szpital, lokalny finał WOŚP, remonty świetlic środowiskowych oraz wiele indywidualnych zbiórek. - W naszym mieście to firma znana z pomagania, włączająca się w większość akcji miejskich, kulturalnych i prozdrowotnych. To wyjątkowa, rodzinna, piękna historia ludzi, którzy realnie niosą pomoc – mówią harcerze z ZHP.

Celem Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku" jest promocja społecznego zaangażowania i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców – w szczególności na poziomie lokalnym – oraz zachęcanie firm do partnerskiej współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39