Podlaska Marka Roku. Nagrodzono m.in. Mlekovitę, Matię i Pronar

2017.04.27 21:07
Znamy już laureatów konkursu Podlaska Marka Roku. W czwartek odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której wręczono nagrody w 7 kategoriach. Były także wyróżnienia dodatkowe.
Podlaska Marka Roku. Nagrodzono m.in. Mlekovitę, Matię i Pronar
Fot: Wojciech Oksztol/Wrota Podlasia
Gala finałowa konkursu

Wybór tych, którzy najlepiej swoją działalnością przyczyniają się do promocji woj. podlaskiego to niełatwe zadanie, szczególnie, kiedy trzeba go dokonać spośród ponad 200 kandydatur. W czwartek (27.04) podczas gali finałowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej rozstrzygnięto sztandarowy i prestiżowy konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Mowa o Podlaskiej Marce Roku.

Pierwszą kategorią, w której wręczono nagrodę był: Produkt użytkowy. Laureatem tej kategorii została spółka Medgal za implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową.

W dziale Produkt spożywczy nagrodę przyznano Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita.

W kategorii Odkrycie nagrodę zdobyła Matia - sztuczne oko dla osób niewidomych. Jest to wynalazek Petrosa Psyllosa.

Natomiast laureatem Podlaskiej Marki w dziedzinie Inwestycje została firma Pronar Sp. z.o.o za rozbudowę fabryk w Narewce i Siemiatyczach oraz ukończenie fabryki w Hajnówce.

Zaś Podlaską Markę w kategorii Wydarzenie otrzymał Suwałki Blues Festiwal organizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury, a wyróżnienie w kategorii Kultura trafiło do Galerii Arsenał.

Ponadto po raz pierwszy wręczono nagrodę w dziale Społeczeństwo. Odebrał ją Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku za akcję "Przedsiębiorcy dzieciom".

Podlaska Marka Roku to także wyróżnienia dodatkowe. Zgodnie z werdyktem, łącznie blisko 7 tys. głosujących mieszkańców regionu, Podlaską Marką Konsumentów zostało Hospicjum Domowe pw. Proroka Eliasza w Nowej Woli (gmina Michałowo).

Warto wiedzieć też, że Karola Okrasę wybrano na Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego. Zaś tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki przypadł podlaskiej branży szkutniczej.

Wszyscy laureaci nagrody otrzymali po 10 tys. zł. Była to 13. edycja konkursu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
571 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39