Podlaska Scena Folkloru - można już się zgłaszać

2022.04.20 08:06
"Podlaska Scena Folkloru" to wydarzenie skierowane do zespołów artystycznych oraz instruktorów tańca i choreografów zajmującym się folklorem scenicznym. Odbędzie się ono w Bielsku Podlaskim 28-29 maja.
Podlaska Scena Folkloru - można już się zgłaszać
Fot: Podlaski Instytut Kultury

Podczas imprezy "Podlaska Scena Folkloru" będzie można wziąć udział w Ogólnopolskim Seminarium Folklorystycznym. Jego głównym tematem będzie folklor wybranego subregionu województwa podlaskiego wraz z elementami kompozycji i reżyserii tańca. W tym roku będą to tańce i pieśni podlaskich Białorusinów Ziemi Bielskiej.

Natomiast w drugiej części odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Folklorystyczny, a jego tematem przewodnim będzie folklor Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi oraz Mazowsza Wschodniego, a więc regionów tworzących kulturowy krajobraz Podlaskiego.

"Podlaska Scena Folkloru" to wyjątkowa propozycja dla zespołów w różnym wieku – od dziecięcych, przez młodzieżowe, studenckie, grupy dorosłych, aż po seniorskie. Do wzięcia udziału w przeglądzie Podlaski Instytut Kultury oraz Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim zachęca także grupy, wykonujące inne formy tańca, a które inspirują się lub chcą wprowadzić do swego repertuaru folklor województwa podlaskiego w nowoczesnych aranżacjach.

Wydarzenie odbędzie się w terminie 28-29 maja w Bielskim Domu Kultury.

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1726 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39