Podlaska turystyka: będą inwestycje warte prawie 90 mln zł

2011.03.03 00:00
Trzy hotele w Suwałkach, pensjonat i restauracja nad jeziorami, rozbudowa centrum wypoczynkowego w Augustowie i hotelu w Białowieży, powstanie centrum turystyki aktywnej w Surażu czy nowatorska "Gliniana Wioska" - to inwestycje, które powstaną dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Podlaska turystyka: będą inwestycje warte prawie 90 mln zł
Fot: sxc.hu

9 inwestycji uzyskało pozytywną ocenę w zakończonym konkursie w ramach którego rozdzielono pieniądze na rozwój podlaskiej turystyki. Łączne dofinansowanie tych projektów sięga prawie 26 mln zł.

Realizacja przedsięwzięć, które dostaną wsparcie, oznacza powstanie 103 nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego województwa. Ale to także prawie 500 nowych miejsc noclegowych. Zdecydowana większość obiektów, które powstaną ma 3-gwiazdkowy standard. Położone będą w rejonach, gdzie turystyka jest lub ma szansę stać się jednym z najważniejszych czynników rozwoju.

- Przypuszczam, że Suwałki staną się bazą wypadową do zwiedzania tego regionu. Suwałki stają się małym miastem europejskim, a nie tylko zapomnianym, na granicach naszego województwa - - podsumiował marszałek województwa, Jarosław Dworzański.

Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dotychczas dofinansowały 24 inwestycji. Ich łączna wartość to 192 mln zł (z czego dotacje z RPO sięgają 64,4 mln zł). Nowe obiekty to praca dla 277 osób i ponad 1,1 tys. miejsc noclegowych.

E.S.

969 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39