Podlaski futbol. Gra A-klasa

2024.05.24 10:41, Aktualizacja: 2024.05.31 11:09
W tej chwili na czele A-klasy w poszczególnych grupach są Narew Choroszcz, Sky Białystok oraz Olimpia II Zambrów, ale tylko jeden z tych zespołów jest już pewny awansu do klasy okręgowej. Mowa tu o klubie ze stolicy Podlasia.
Podlaski futbol. Gra A-klasa
Fot: Grzegorz Chuczun

A-klasa (gr. I) - 16. kolejka

Sobota (25.05)

Narew Choroszcz - ŁKS 1926 II Łomża 4:0 (4:0)
Bramki: Dawid Aneszko 9, Kamil Żyliński 18, Maksym Vovchyk 30, Bartłomiej Silwonik 45

Polonia Raczki - Warmia II Grajewo 3:2

Niedziela (26.05)

Grab Janówka - Jastrząb Knyszyn 2:4

Jasion Jasionówka - Wissa II Szczuczyn 3:0 (walkower)

Orzeł II Kolno - Verta Suwałki 4:0

Tabela po 16 kolejkach

1. Narew Choroszcz 16 38 12 2 2 34:15
2. Warmia II Grajewo 16 33 10 3 3 56:25
3. Polonia Raczki 16 32 10 2 4 49:27
4. ŁKS 1926 II Łomża 16 29 9 2 5 70:39
5. Jastrząb Knyszyn 16 26 8 2 6 45:45
6. Wissa II Szczuczyn 16 23 7 2 7 41:33
7. Orzeł II Kolno 16 17 5 2 9 35:45
8. Verta Suwałki 16 17 5 2 9 26:35
9. Jasion Jasionówka 16 11 3 2 11 20:62
10. Grab Janówka 16 4 1 1 14 17:67


A-klasa (gr. II) - 19. kolejka

Sobota (25.05)

Sky Białystok - Piłkawka Białystok 6:0 (5:0)
Bramki: Przemysław Iwanowski 4, Damian Beliński 18, 30, Dawid Mucharski 36, Błażej Żero 39, Rafał Roszkowski 47

Kos 1984 Rutki - Supraślanka Supraśl 4:1 (3:0)
Bramki: Hubert Modzelewski 5, Marcin Gosiewski 16, Daniel Rogulski 29, Kamil Gosiewski 78 - Damian Sakowsi 58

Hetman Białystok - Korona Dobrzyniewo Duże 1:2 (0:1)
Bramki: Maciej Bójko 56 - Jakub Radziszewski 29k, Mare Jamiołkowski 62

KS II Wasilków - Pasja Kleosin (mecz przełożony na 6.06)

Pauza: Hattrick Białystok, Magnat Juchnowiec Kościelny

Tabela po 19 kolejkach

1. Sky Białystok 16 48 16 0 0 51:12
2. Magnat Juchnowiec Kościelny 16 33 11 0 5 47:16
3. Korona Dobrzyniewo Duże 15 31 10 1 4 32:17
4. Pasja Kleosin 15 27 9 0 6 32:26
5. Supraślanka Supraśl 15 24 7 3 5 30:24
6. Kos 1984 Rutki 16 19 6 1 9 30:41
7. KS II Wasilków 15 17 5 2 8 19:21
8. Hattrick Białystok 15 17 5 2 8 20:29
9. Hetman Białystok 16 10 3 1 12 27:34
10. Piłkawka Białystok 15 0 0 0 15 8:76


A-klasa (gr. III) - 19. kolejka

Niedziela (26.05)

Tur II Bielsk Podlaski - Olimpia II Zambrów 0:2 (0:1)
Bramki: Damian Brzeziński 27, Sebastian Dąbrowski 48

Bocian Boćki - Żubr Drohiczyn 0:2 (0:1)
Bramki: Daniel Barwiejuk 16, Szymon Radziszewski 51

Unia Ciechanowiec - Włókniarz Białystok 3:1 (1:0)
Bramki: Karol Muczyński 26, Asrorbek Khasanboev 51, Bartosz Kowalczuk 78 - Dominik Nowakowski 75

Iskra Narew - Husar Nurzec 4:0

Iskra Wyszki - Kolejarz Czeremcha 2:3

Cresovia II Siemiatycze - LZS Narewka 5:1

Tabela po 19 kolejkach

1. Olimpia II Zambrów 18 48 16 0 2 75:19
2. Żubr Drohiczyn 18 44 14 2 2 66:19
3. Bocian Boćki 19 33 10 3 6 44:25
4. Iskra Narew 19 31 9 4 6 39:32
5. Husar Nurzec 19 29 9 2 8 32:40
6. Tur II Bielsk Podlaski 19 28 9 1 9 40:35
7. Unia Ciechanowiec 19 25 7 4 8 32:38
8. Cresovia II Siemiatycze 19 23 6 5 8 33:43
9. Włókniarz Białystok 19 18 4 6 9 30:48
10. Kolejarz Czeremcha 17 17 5 2 10 28:46
11. Iskra Wyszki 19 12 3 3 13 27:63
12. LZS Narewka 19 11 3 2 14 14:52

Legenda:
Kolor zielony - lokata oznaczająca awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39