Podlaski klub zakontraktował obrońcę, który ma na koncie 71 występów w Ekstraklasie

2021.02.19 07:18
Suwalskie Wigry chcą, by przerwa w występach na szczeblu Fortuna I Ligi trwała tylko rok. Podlaski zespół coraz lepiej prezentuje się w zimowych sparingach, a ponadto ekipa z północno-wschodniej Polski dokonuje ciekawych ruchów na rynku transferowym.
Podlaski klub zakontraktował obrońcę, który ma na koncie 71 występów w Ekstraklasie
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki poinformowały, że do kadry klubu włączony został kolejny zawodnik. Biało-Niebiescy podpisali umowę z Rafałem Grzelakiem.

Wspominany piłkarz to doświadczony, bo mający już na karku 32 lata, obrońca, który może grać zarówno na środku defensywy, jak też po jej lewej stronie. Grzelak w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 reprezentował barwy I-ligowej Korony. W kieleckim zespole, podczas pierwszej części rozgrywek, urodzony w Mławie zawodnik wystąpił w 11 meczach.

Wcześniej nowy nabytek suwalczan z powodzeniem grał m.in. w Zagłębiu Sosnowiec oraz Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Z ekipą "Słoni" opisywany defensor w batalii 2017/2018 zaliczył spadek z Ekstraklasy. W sumie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju Grzelak wystąpił w 71 meczach. Strzelił 3 gole i zanotował 5 asyst.

Warto wspomnieć, że 32-letni obrońca w przeszłości zaliczył też epizod w Heart of Midlothian FC. Koszulkę szkockiego zespołu Rafał Grzelak założył 16 razy (0 goli, 1 asysta).

Doświadczony defensor związał się z II-ligowymi Wigrami kontraktem ważnym do końca obecnych rozgrywek. W umowie widnieje zapis, który umożliwia przedłużenie współpracy o kolejnych 12 miesięcy.

W ostatnich tygodniach do suwalskiego klubu przyszli ponadto tacy gracze, jak: Elso Brito, Wojciech Kamiński, Patryk Mularczyk, Michał Orzechowski oraz Mateusz Sowiński. Zimą odeszli natomiast Oskar Furst, Josip Solić i Jakub Świątek.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1460 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39