Podlaski zespół coraz bliżej utrzymania

2019.06.03 09:30
Występujący na szczeblu III ligi (gr. I) Ruch Wysokie Mazowieckie wykonał w niedzielę (2.06) olbrzymi krok w kierunku utrzymania. Beniaminek dopisał do swego dorobku 3 punkty, pokonując Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie

Za piłkarzami Ruchu Wysokie Mazowieckie bardzo udane 2 tygodnie. Najpierw podlaski zespół pokonał bowiem Znicz Biała Piska, następnie podopieczni Bartosza Jurkowskiego okazali się lepsi w derbowym pojedynku od ŁKS-u 1926 Łomża, a w niedzielę beniaminek III ligi ograł na własnym terenie 2:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek starcia nie ułożył się dla gospodarzy szczególnie okazale, bo po niespełna kwadransie zmagań na korzyść gości podyktowany został rzut karny, ale zawodnicy Ruchu szybko wyprostowali boiskowe wydarzenia i po 24 minutach - po golach Jana Zysika i Jakuba Tecława - prowadzili 2:1. Ponieważ więcej goli już nie padło, komplet oczek powędrował na konto ekipy z Wysokiego Mazowieckiego, która na 4 kolejki przed końcem sezonu ma nad strefą spadkową 5 oczek przewagi.

Na obiekcie lidera, czyli Legionovii Legionowo, poległa natomiast Olimpia, która kilka dni temu sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W początkowym fragmencie spotkania zambrowianom wyraźnie towarzyszyła euforia związana z uniesieniem trofeum, bo zawodnicy trenowani przez Tomasza Kulhawika wygrywali 2:0 (na listę strzelców wpisali się Łukasz Grzybowski i Kamil Zalewski). Później do głosu doszli jednak gospodarze, którzy mimo gry w osłabieniu chwilę przed przerwą zdobyli kontaktowe trafienie, a już po zmianie stron najpierw wyrównali, a następnie na kilka minut przed końcem meczu wyszli na prowadzenie 3:2. Bramkę na wagę triumfu z rzutu karnego strzelił Piotr Krawczyk.

W Radomiu - z miejscową Bronią - przegrał też zamykający III-ligową stawkę ŁKS 1926 Łomża. Podlasianie polegli 0:1, a jedyne trafienie w tym pojedynku miało miejsce w 4. minucie, kiedy to futbolówkę w siatce umieścił Przemysław Nogaj.

W następnej kolejce Ruch Wysokie Mazowieckie zmierzy się w delegacji z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, czyli Huraganem Morąg, Olimpia Zambrów pojedzie do Ostródy na bój z Sokołem, a ŁKS 1926 Łomża zagra przed własną publicznością z Polonią Warszawa. Wszystkie spotkania z udziałem Podlasian odbędą się w sobotę (8.06).

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra III liga oraz CLJ

Ruch Wysokie Mazowieckie - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (2:1)
Bramki: Jan Zysik 21, Jakub Tecław 24 - Marcin Kozłowski 14k

Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów 3:2 (1:2)
Bramki: Eryk Więdłocha 45, Patryk Paczuk 79, Piotr Krawczyk 84k - Łukasz Grzybowski 20k, Kamil Zalewski 31

Broń Radom - ŁKS 1926 Łomża 1:0 (1:0)
Bramka: Przemysław Nogaj 4