Podlaski zespół ma nowego trenera i nową nazwę

2019.05.08 08:09
Ślepsk Suwałki, który wygrał rozgrywki siatkarskiej I ligi, w kolejnym sezonie będzie występować pod nową nazwą. Na szczeblu PlusLigi zawodnicy z Podlasia zagrają, jako MKS Ślepsk Malow Suwałki. Zespół poprowadzi Andrzej Kowal.
Podlaski zespół ma nowego trenera i nową nazwę
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Mistrzowie z Suwałk przechodzą spore zmiany. Władze klubu, by sprostać wymaganiom jednej z najsilniejszych lig świata, muszą dokonać wielu korekt kadrowych i wzmocnić budżet. Pierwsze kroki w tym kierunku właśnie zostały wykonane. Podlaski zespół pozyskał nowego sponsora, w efekcie czego w sezonie 2019/2020 będzie występować pod nazwą MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Wiadomo już także, kto poprowadzi beniaminka PlusLigi. Trenerem suwalczan został Andrzej Kowal, który ostatnio pracował w rumuńskim ACS Volei Municipal Zalau, z którym sięgnął po wicemistrzostwo kraju, zaś wcześniej wspomniany szkoleniowiec notował spore sukcesy w Asseco Resovii Rzeszów. W tym klubie Kowal 3-krotnie zgarniał mistrzostwo Polski, a także zdobywał medale Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.

Przypomnijmy, że Ślepsk awans do PlusLigi wywalczył, zwyciężając na jej zapleczu finałową rywalizację ze Stalą Nysa. Suwalczanie ograli ekipę z województwa opolskiego 3:0, 3:1 i ponownie 3:1.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1092 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39