Podlaski Związek Pracodawców z nowymi władzami

2021.05.05 17:01
Podczas walnego zgromadzenia Podlaskiego Związku Pracodawców wybrano nowe władze. Kim są prezes oraz czworo wiceprezesów?
Podlaski Związek Pracodawców z nowymi władzami
Fot: Podlaski Związek Pracodawców

Podlaski Związek Pracodawców jest jedną z największych organizacji biznesowych na Podlasiu. Ich członkami jest ponad 50 firm, które zatrudniają łącznie niemal 5 tys. pracowników.

Nowym prezesem Podlaskiego Związku Pracodawców został Tomasz Kozłowski. Szefuje on również Polskiemu Klastrowi Budowlanemu – Krajowego Klastra Kluczowego. Jest pomysłodawcą Polskiego Programu Promocji Budownictwa, który z powodzeniem realizowany jest już od 4 latach. Jest także propagatorem polskiej innowacyjnej myśli technologicznej na rynkach światowych oraz twórcą marki Best of Poland promującej polskie firmy budowlane. Ponadto jest organizatorem ogólnopolskich konferencji branżowych i szkoleń.

Podlaski Związek Pracodawców będzie miał czworo wiceprezesów. Zostali nimi:

Dr inż. Wojciech Winogrodzki - prezes zarządu T-Matic Grupa Computer Plus oferującej usługi B2B w zakresie informatyki i automatyki przemysłowej, która zatrudnia ok. 50 pracowników. W latach 2004-2007 był profesorem i zastępcą dyrektora Instytutu Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W latach 2008-2016 był prezesem Podlaskiego Związku Pracodawców.

Adam Gołębicki - z zawodu ekonomista, prowadzi działalność gospodarczą w branży reklamowej. Założyciel Klastra Turystycznego, organizator wielu wydarzeń gospodarczych, m.in. I Kongresu Polski Wschodniej. Jest także udziałowcem kilku firm działających w reklamie, hotelarstwie i nieruchomościach, które zatrudniają łącznie ponad 100 osób.

Kamil Rutkowski - prezes Grupy Kapitałowej Rutkowski, członek Rady Klastra i Przewodniczący Komisji ds. Budownictwa Mieszkaniowego w Polskim Klastrze Budowlanym. Pod jego przywództwem firma deweloperska Rutkowski Development stała się liderem na rynku warmińsko-mazurskim, buduje też w województwach: pomorskim, mazowieckim oraz podlaskim. Obecnie pracuje nad rozwojem kolejnych projektów i spółek realizowanych na terenie Polski. 

Katarzyna Zadykowicz-Sokół - radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy. Współprowadzi największą kancelarię prawną w województwie, która zatrudnia ponad 45 prawników. Jest także przewodniczącą grupy ds. aspektów prawnych w ramach Rady Polskiego Klastra Budowlanego czy członkiem rady konsultacyjnej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1623 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39