POLECAMY
PKS-y z Białegostoku, Suwałk, Łomży i Zambrowa zaproponowały samorządowi województwa przejęcie tych przedsiębiorstw.
Zarząd Województwa przyjął informacje w sprawie komunalizacji przedsiębiorstw PKS działających w naszym regionie. Z wnioskami o możliwość ich przejęcia przez samorząd wystąpiły PKS-y z Białegostoku, Suwałk, Łomży i Zambrowa. Wolę nieodpłatnego przekazania pakietu akcji wyraziło także Ministerstwo Skarbu Państwa. W przyjętej informacji zaznaczono, że nie ma "przeciwwskazań prawnych", do prowadzenia przewozów osób przez przedsiębiorstwa, których właścicielem jest jednostka samorządu terytorialnego, w tym wypadku województwo. W najbliższy piątek (12.02) zarząd regionu spotka się z prezesami wzmiankowanych PKS-ów, aby omówić kondycję finansową spółek oraz możliwość ich ewentualnego przejęcia.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Aktualności 16:10
Kultura i Rozrywka 16:00
Kultura i Rozrywka 14:00
Aktualności 13:50
Aktualności 13:27
Biznes 13:00
Nauka 12:36
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji