Podlaskie: Są umowy na realizację nowych atrakcji turystycznych

2013.01.04 00:00
Marszałek Jarosław Dworzański i wicemarszałek Walenty Korycki podpisali dwie umowy w ramach ostatniego konkursu na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.
Podlaskie: Są umowy na realizację nowych atrakcji turystycznych
Fot: sxc.hu
W "Jutrzence" w Supraślu będzie m.in. nowoczesna scena

Dzięki temu dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego zasiliła realizowaną przez miasto Suwałki przebudowę Placu Marii Konopnickiej. Po jej zakończeniu będą organizowane na nim różne imprezy kulturalne: wystawy, koncerty, festiwale. Na placu pojawią się też m.in. podświetlana interaktywna fontanna, interaktywna ławeczka, na której będzie można posłuchać utworów słynnej pisarki, amfiteatr i place zabaw. To miejsce stanie się też częścią szlaku krasnoludków im. Marii Konopnickiej. W ramach projektu powstanie również mobilny przewodnik turystyczny po atrakcjach miasta w formie aplikacji na smartfon czy tablet.

Inwestycja ma kosztować 9,4 mln zł. Dotacja z RPO to 8,3 mln zł. Przebudowa ma się zakończyć wiosną 2014 roku.

Druga umowa dotyczy modernizacji Domu Ludowego w Supraślu. Ten zabytkowy budynek zostanie wyremontowany, a znajdująca się w nim sala obecnego kina „Jutrzenka” wyposażona m.in. w nowoczesne urządzenia do obsługi sceny oraz sprzęt multimedialny. Dzięki temu będzie mogła służyć także jako sala teatralna, koncertowa i konferencyjna. Na zewnątrz pojawi się miejsce na scenę letnią.

Obiekt ma być gotowy w połowie 2014 roku. Jego koszt to 3,8 mln zł. Dofinansowanie z RPO wynosi 2,6 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1594 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39