Podlaskie samorządy rozszerzą e-usługi. Dostały na to 19 mln zł

2022.10.14 13:09
Petenci dziesięciu urzędów będą mogli wkrótce załatwić wiele spraw online. Zarząd województwa przyznał blisko 19 mln zł z funduszy europejskich na dofinansowanie projektów zgłoszonych przez podlaskie samorządy.
Podlaskie samorządy rozszerzą e-usługi. Dostały na to 19 mln zł
Fot: Malwina Witkowska

Petenci Urzędu Miasta Bielsk Podlaski będą mogli składać wnioski, uzyskiwać zaświadczenia czy wnosić opłaty przez internet. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 1,1 mln zł.

Z kolei w Starostwie Powiatowym w Białymstoku zostanie przeprowadzona digitalizacja zasobów geodezyjno-kartograficznych, które do tej pory istniały tylko w wersji papierowej w tamtejszym wydziale geodezji, katastru i nieruchomości. Powiat otrzymał na ten cel ponad 2,3 mln zł. Nieco mniejszą sumę - 2,1 mln zł starostwo otrzymało także na drugi projekt, jakim jest rozwój e-usług administracji publicznej Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku.

W Starostwie Powiatowym w Kolnie e-usługi dla mieszkańców zostaną rozwinięte zwłaszcza w obszarze dróg, geodezji, gospodarki nieruchomościami, budownictwa oraz ochrony środowiska. Do starostwa na ten cel trafi 3,5 mln zł. Z kolei Urząd Gminy Kolno na rozwój usług elektronicznych dostał ponad 540 tys. zł.

Do regionu łomżyńskiego trafi niemal 3,7 mln zł. Najwięcej otrzyma miasto Łomża - ponad 1,8 mln zł. Nieco ponad 1,1 mln zł dostanie Starostwo Powiatowe w Łomży, które dotację przeznaczy na rozwój i rozszerzenie e-usług. Z kolei ponad 666 tys. zł dostanie Urząd Gminy Łomża na rozwój e-urzędu.

Duża dotacja trafi także do Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. Ponad 3,9 mln zł zostanie przeznaczone na e-usługi administracji publicznej. Z kolei Gmina Sztabin za otrzymane 1,1 mln zł chce wdrożyć e-usługi.

Dofinansowanie na rozwój usług elektronicznych w administracji zostało przyznane w ramach wspierania odbudowy gospodarki regionu w związku z pandemią COVID-19.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1573 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39