Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Będą 3 odsłony imprezy i kino plenerowe

2018.05.14 13:59
Nie tylko w sierpniu, ale też w czerwcu i lipcu odbędzie się tegoroczne Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Impreza cieszy się coraz większą popularnością, dlatego organizowane są aż 3 jej odsłony.
Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Będą 3 odsłony imprezy i kino plenerowe
Fot: Grzegorz Chuczun
Podlaskie Śniadanie Mistrzów to okazja, by spróbować ciekawych dań

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny, odbywający się latem w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku. Swoim klimatem przyciąga tłumy osób w każdym wieku. W zeszłym roku wzięło w nim udział 12 tys. osób.

- Już po raz czwarty organizujemy Podlaskie Śniadanie Mistrzów - mówi Joanna Kozłowska.

Świetne jedzenie i sielski klimat

Podczas wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, wspaniałej kawy oraz kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Przygotowana jest też specjalna oferta produktów bezglutenowych, wegańskich oraz w wersji fit. Niepowtarzalny, sielski klimat tworzy przede wszystkim piękne otoczenie parku, ale też delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci.

Wydarzenie promuje dziedzictwo i bogactwo kulinarne regionu w najlepszym wydaniu, nie tylko te tradycyjne, ale i te zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to największa impreza kulinarna w regionie, podczas której można spędzić czas na świeżym powietrzu, odpocząć w piknikowej atmosferze na kocu i chłonąć sielski klimat parku.

Śniadania tematyczne, filmy w plenerze i lot balonem

W tym roku, w odpowiedzi na liczne prośby gości organizatorzy postanowili zorganizować aż trzy edycje imprezy - 16 czerwca, 21 lipca i 18 sierpnia. Jest to możliwe dzięki finansowemu wsparciu urzędu miasta - dotacja wynosi 45 tys. zł.

Dla uatrakcyjnienia wydarzenia, każda z odsłon imprezy odbędzie się pod innym hasłem przewodnim, które będzie miało odzwierciedlenie zarówno w serwowanych daniach, dekoracjach, jak i atrakcjach towarzyszących. Nie zabraknie strefy producentów, chilloutu czy atrakcji dla dzieci.

- Mamy nadzieję, że oferta restauracji będzie szeroka i mieszkańcy będą mogli popróbować specjałów nie tylko podlaskiej kuchni, ale też światowej - zaznacza Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Taka szansa nadarzy się już za miesiąc, bo czerwcowa edycja imprezy odbędzie się pod hasłem "Dookoła świata". Restauracje przygotują dania dedykowane wybranemu krajowi. Dzieci z kolei będą mogły podszlifować język angielski i liznąć języka hiszpańskiego.

Hasło lipcowego Śniadania Mistrzów to "Rozsmakowani w kinie".

- Każda restauracja przygotuje danie inspirowane postacią filmową, aktorem czy filmem - wymienia Joanna Kozłowska. - Tej imprezie towarzyszyć będzie Festiwal Kawy. Wieczorem natomiast w ogrodach Pałacu Branickich organizujemy kino plenerowe.

Impreza w sierpniu za hasło przewodnie ma "Pomidor". Dodatkową atrakcją będą warsztaty z Larą Gessler (obowiązują zapisy), a także lot balonem. Nie zabraknie pomidorowych dekoracji.

Organizatorzy kontynuują także współpracę z białostockim schroniskiem dla zwierząt. Pojawi się również stoisko Tatarskiej Jurty z pokazem przygotowania pierekaczewnika. Będzie można także wspomóc Jurtę datkiem - dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na odbudowę po tragicznym pożarze.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1653 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39