Podlaskie szpitale dostaną niemal 2 mln zł. Na co?

2023.02.09 15:02
Ponad 1,6 mln zł z budżetu województwa otrzyma Szpital Wojewódzki w Łomży. Z kolei 300 tys. zł trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. O przyznanych funduszach zadecydował w czwartek (9.02) zarząd województwa podlaskiego.
Podlaskie szpitale dostaną niemal 2 mln zł. Na co?
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

1,6 mln zł na remont

Kwota w wysokości 1,6 mln zł zostanie przeznaczona na remont Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Placówka przebuduje istniejące pomieszczenia na potrzeby Pododdziału Onkologii oraz poradni specjalistycznych wraz z doposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną.

Zaplanowano zwiększenie do 16 liczby łóżek i utworzenie separatki oraz zwiększenie do 7 stanowisk dziennych. W zakresie poradni onkologicznej i poradni chirurgii onkologicznej wydzielona zostanie rejestracja oraz 4 pokoje, zaś w obrębie poradni zaplanowano utworzenie węzła sanitarnego na potrzeby pacjentów i personelu, dostosowanego również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres działań planowany do wykonania w 2023 r. obejmuje kontynuację przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku D na potrzeby Poradni Onkologicznej i Poradni Chirurgii Onkologicznej oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego do Pododdziału Onkologii i Poradni, w tym m.in. aparatu EKG, ssaków medycznych, dermatoskopu, myjni dezynfektora, łóżek szpitalnych, łóżek specjalistycznych, wózków zabiegowych, anestezjologicznych, do przewożenia chorych oraz stołu zabiegowego.

Suwałki zmodernizują poradnię

300 tys. zł z budżetu województwa zostanie przeznaczonych na modernizację Poradni Urologicznej w Szpitalu Wojewódzkim im. Rydygiera w Suwałkach.

- Istotne jest, aby pacjenci mieli zapewnioną kompleksową opieką i korzystali z usług medycznych w jak najlepszych warunkach. Nieustannie dążymy, aby komfort ich leczenia był na jak najwyższym poziomie - poinformował Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny za sektor zdrowia.

Suwalski szpital dzięki środkom wykonana przebudowę budynku Poradni Urologicznej. Umożliwi to połączenie sal poradni z pomieszczeniem higieniczno-sanitarnym oraz wyposażenie go w niezbędną aparaturę sanitarną.

Realizacja inwestycji jest konieczna ze względu na wymogi sanitarne oraz przepisy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1168 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39