Podlaskie to niezwykłe miejsce. Teraz zobaczą to w Warszawie

2016.10.09 08:07
W niedzielę (9.10) o godz. 12.00 na Dworcu Centralnym w Warszawie będzie zielono i zapachnie lasem. Tak promować się będzie Podlaskie.
Podlaskie to niezwykłe miejsce. Teraz zobaczą to w Warszawie
Fot: pixabay.com

"Podlaskie. Zasilane naturą" to wydarzenie, które ma promować województwo podlaskie. W niedzielę namiastkę magii tych okolic poznają mieszkańcy Warszawy i osoby odwiedzające Dworzec Centralny w stolicy.

Przyroda to duma naszego regionu. W wielu miejscach nie poznała ona ingerencji człowieka. Po podliczeniu powierzchni lasów okazuje się, że mamy ich ponad 600 tys. ha - być może to jest przyczyną jakości życia i dobrego samopoczucia mieszkańców Podlasia.

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze współorganizatorami (m.in. Up To Date Festival, Lasami Państwowymi w Białymstoku czy Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej) przestrzeń na Dworcu Centralnym w Warszawie chcą wypełnić drewnem, mchem i lawendą. Za taki wystrój odpowiada Karolina Maksimowicz, znana jako scenograf festiwalu Up To Date. Towarzyszyć temu będzie muzyka ambientalna autorstwa Jędrzeja Dondziło, DJ-a, aktywisty, promotora kultury.

Tworzony przez nich Up To Date Festival łączy muzykę i inne dziedziny sztuki. Teraz postanowili połączyć muzykę i miejsce, które kochają najbardziej - Podlasie.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1064 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39