Podlaskie trojaczki mają się dobrze

2023.02.15 17:42
16 stycznia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży przyszły na świat trojaczki. Dziś przechodziły badania kontrolne. Najlepsze życzenia ich rodzicom przekazały władze województwa.
Podlaskie trojaczki mają się dobrze
Fot: UMWP

Adaś, Wituś i Leoś to synowie Olgi i Łukasza Tryc z Łomży. Trojaczki przyszły na świat przed terminem, 16 stycznia. Adaś urodził się pierwszy, był w innym worku owodniowym niż bliźniaki Leoś i Wituś. W miesiąc po urodzinach, 15 lutego przechodzili łomżyńskim Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego kontrolne badania. Mają się dobrze, zdrowo rosną.

- Starsi bracia są bardzo zadowoleni. Już chcieliby pomagać, brać na ręce, usypiać. Jak tylko któryś z maluchów zapłacze, biegną z drugiego pokoju przytulić czy dać smoczek. Piątka dzieci to duże wyzwanie, ale wystarcza nam to, co mamy. Chociaż większe mieszkanie pewnie by się przydało. My z trojaczkami na razie w jednym pokoju, Franciszek i Damian w drugim - mówi mama trzech maluchów, a także dwóch starszych synów Olga Tryc.

Rodziców z prezentami odwiedził wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

- Jesteśmy szczęśliwi, że przybywa obywateli naszego województwa. Przede wszystkim rodzicom gratulujemy i życzymy sił oraz wytrwałości w wychowywaniu tej wspaniałej trójki i jeszcze dwóch chłopców, których już mają w domu. Jestem też dumny, że nasz szpital poradził sobie tak dobrze z trudnym przecież wyzwaniem. To zasługa wspaniałego personelu, który ma też do dyspozycji odpowiednie wyposażenie - powiedział wicemarszałek.

- Ciąże wielopłodowe obarczone są zawsze olbrzymim ryzykiem i muszą być rozwiązywane w szpitalu co najmniej drugiego stopnia referencyjnego. Szczęśliwe zakończenie to wielka ulga dla rodziców i całego personelu – mówił dr Leszek Poppe. - Byliśmy dobrze przygotowani na każdą ewentualność - dodała kierownik oddziału Marta Jałbrzykowska.

Marek Olbryś mamie trojaczków wręczył bukiet kwiatów, a tatę, który miał na sobie koszulkę z logo klubu ŁKS Łomża zachęcał do sportowego wychowania chłopców.

- Koszykarską drużynę już możemy formować - żartował Łukasz Tryc.

Maluchy od samorządu województwa dostały specjalne foteliki, w których dzieci można karmić, pokołysać, włączyć muzykę.

Miesiąc przed Adasiem, Witusiem i Leosiem urodziły się trojaczki w Białymstoku. Pisaliśmy o tym: W Białymstoku na świat przyszły trojaczki.

Statystycznie trojaczki rodzą się raz na 7921 ciąż.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1510 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39