Podopieczni Fundacji "Pomóż im" wyjechali na turnus rehabilitacyjny

2013.08.12 00:00
W poniedziałek (12.08) z samego rana 47 podopiecznych fundacji "Pomóż Im" wyjechało na letni turnus rekreacyjno-rehabilitacyjny do Zakopanego.
Podopieczni Fundacji "Pomóż im" wyjechali na turnus rehabilitacyjny
Fot: materiały Fundacji
Wyjazd do Zakopanego w zeszłym roku

Na turnus rekreacyjno-rehabilitacyjny do Zakopanego wyjechały dzieci w trakcie i po zakończonym leczeniu choroby nowotworowej oraz rodzeństwo byłych i obecnych pacjentów Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Turnus potrwa do 24 sierpnia.

- Podczas pobytu w Zakopanem dzieci będą głównie spędzać czas na wycieczkach górskich o różnym stopniu trudności, przewidziano też zajęcia muzyczne, plastyczne i gry zespołowe - mówi Magdalena Wieremiejuk z Fundacji"Pomóż im".

Główny cel turnusu to poprawa sprawności fizycznej i psychicznej dzieci, ale także odbudowanie i wzmocnienie zdolności do zabawy, pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Dodatkowo jest to próba pokazania i nauczenia dzieci "po przejściach", że otaczający świat jest piękny, że warto pokonywać bariery, również psychiczne, takie jak niepewność, lęk, strach przed nieznanym.

Turnus organizowany jest już po raz 6 przez Fundację "Pomóż Im", która przyjęła tradycję organizacji po swoim poprzedniku - Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Chorobami Rozrostowymi.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1232 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39