Podpalacz z Kolna stanie przed obliczem sprawiedliwości

2023.11.24 07:27
Zatrzymano 67-latka podejrzanego o podpalenie płodów rolnych. Spaleniu uległo 20 bel słomy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Podpalacz z Kolna stanie przed obliczem sprawiedliwości
Fot: Podlaska Policja

W sobotę, 18 listopada policjanci z Kolna otrzymali zgłoszenie o pożarze. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalili, że spalonych zostało 20 bel słomy. Częściowemu uszkodzeniu uległa także przyczepa, na której się znajdowały oraz drzwi pobliskiego budynku gospodarczego.

Świadkowie poinformowali funkcjonariuszy policji o osobie odpowiedzialnej za te straty. Po kilkudziesięciu minutach od przyjęcia zgłoszenia dzielnicowi zatrzymali w pobliżu miejsca podpalenia podejrzanego w tej sprawie 67-latka. Mężczyzna okazał się być stryjem właściciela straconych płodów rolnych.

Po rozmowie z podejrzanym mundurowi ustalili, że podpalił on bele na przyczepie w momencie ich sprzedaży przez ich właściciela. Zniszczona została przyczepa kupującego, a całkowite straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 30 tysięcy złotych.

67-letni podpalacz usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1056 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39