Podpalił samochód, zdemolował komendę i kopał policjantów. 36-latek usłyszał zarzuty

2023.03.16 09:20
Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje dochodzenie prowadzone przeciwko Kamilowi D. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o polanie samochodu łatwopalną substancją i podpalenie, a także znieważenie policjantów.
Podpalił samochód, zdemolował komendę i kopał policjantów. 36-latek usłyszał zarzuty
Fot: KMP Łomża

36-letni Kamil D., mieszkaniec gminy Zbójna 28 lutego w Nowogrodzie (powiat łomżyński) miał uszkodzić audi A4 poprzez polanie go łatwopalną substancją i podpalenie. Ponadto mężczyźnie zarzuca się dokonanie uszkodzenia mienia policji poprzez rzucenie puszki z piwem w szybę zbrojną oddzielającą pomieszczenie poczekalni oraz kopanie w szklaną nadstawkę znajdującą się na biurku poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

To jednak nie wszystko. 36-latek miał również znieważyć funkcjonariuszy KMP w Łomży - używał wobec nich słów powszechnie uznanych za obelżywe. Co więcej, próbował nakłonić przemocą i groźbą funkcjonariuszy KMP w Łomży do odstąpienia przez nich od podjętych czynności służbowych w związku z ujawnionym przestępstwem. Agresywny mężczyzna nie poprzestał na groźbach. Zaczął uderzać rękami oraz kopać funkcjonariuszy, czym naruszył ich nietykalność cielesną.

- Podejrzany Kamil D. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Sąd Rejonowy w Łomży uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od daty zatrzymania.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1578 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39