Podrobione buty zananej marki. Celnicy zatrzymali tira

2014.01.03 00:00
Podlascy celnicy przechwycili transport ponad 16 tys. par butów sportowych. Wszystkie były oznaczone znakami znanej, sportowej marki.
Podrobione buty zananej marki. Celnicy zatrzymali tira
Fot: Izba Celna w Biaymstoku

W pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku funkcjonariusze służby celnej zatrzymali do kontroli litewskiego tira. Z dokumentów przedstawionych przez 25-letniego kierowcę wynikało, że wiezie on z Łotwy do Portugalii transport obuwia sportowego. Po prześwietleniu ciężarówki promieniami RTG celnicy postanowili dokładnie skontrolować zawartość naczepy. Podczas rewizji okazało się, że przewożone w kartonach buty oznaczone są znakami towarowymi znanej marki. Jakość wykonania oraz ich wygląd mogły świadczyć, że są to podróbki.

Służba Celna zarekwirowała podejrzany towar informując jednocześnie o zatrzymaniu przedstawiciela firmy sportowej (właściciela praw do znaku), który potwierdził, że przejęte w Budzisku buty są podróbkami. Cena pojedynczej, oryginalnej pary butów zatrzymanych w Budzisku waha się między 200 a 400 zł.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Osobom, które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

871 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39