Podróż pełna zmysłowych doznań. "Ostatnie tango w Paryżu" w "Klasyce kina"

2012.03.27 00:00
"Ostatnie tango w Paryżu", uznane za najbardziej kontrowersyjny film naszych czasów, nominowane zostało do dwóch Oscarów: dla najlepszego reżysera Bernardo Bertolucciego i najlepszego aktora Marlona Brando. Emanuje seksualną energią i hipnotycznym magnetyzmem, jak żaden film przedtem i potem, szokując całe pokolenia.
Podróż pełna zmysłowych doznań. "Ostatnie tango w Paryżu" w "Klasyce kina"
Fot: materiały organizatora

On (Brando) jest 45-letnim Amerykaninem mieszkającym w Paryżu, który stara się otrząsnąć po stracie żony. Ona (Maria Schneider) to śliczna 20-letnia Paryżanka zaręczona z młodym filmowcem. Przypadkowe spotkanie tych dwojga staje się początkiem prawdziwego związku: czysty seks i nic więcej. Reguły są proste: żadnych imion, żadnych osobistych zwierzeń, żadnych obietnic na przyszłość i żadnych odniesień do tego, co dzieje się na zewnątrz. Kiedy kochankowie są razem, ich światem mają być oni sami i prawie puste mieszkanie.

Będzie to kolejny pokaz w ramach cyklu "Klasyka kina", prezentującego największe arcydzieła światowej kinematografii poprzedzone prelekcją filmoznawców. Organizatorem jest działający przy Białostockim Ośrodku Kultury - Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG".

Pokaz jutro w kinie Forum. Więcej informacji tutaj.

andy

1750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39