Podróż przez twórczość Beksińskiego. Wystawa w PIK-u

2022.03.11 15:26
Będzie to niezwykła podróż multimedialna przez twórczość Zdzisława Beksińskiego - w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury już wkrótce zostanie otwarta wystawa "Beksiński Multimedia Exhibition".
Podróż przez twórczość Beksińskiego. Wystawa w PIK-u
Fot: Materiały prasowe

Wystawa to przede wszystkim ekscytujące połączenie obrazu i dźwięku.

"Beksiński Multimedia Exhibition" to wystawa multimedialna składająca się z pokazu przekroju twórczości Beksińskiego prezentowanego na wielkoformatowych ekranach. Pokaz połączony jest z muzyką i narracją, a także archiwalnymi wypowiedziami artysty. W 30-minutowym widowisku multimedialnym, prezentowana jest wybrana twórczość mistrza z dziedziny fotografii i malarstwa. Na tle twórczości prezentowanej podczas widowiska, pokazana została postać artysty wypowiadającego się na temat: sztuki, filozofii, podejścia do twórczości. Wystawę uzupełnia ekspozycja: fotografii, fotomontaży oraz grafik komputerowych.

Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść "do środka obrazów" Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza. Kolejną atrakcją wystawy są obrazy w 3D. Dzieła artysty można zobaczyć w technologii 3D (stereoskopia) zakładając odpowiednie okulary.

Do stworzenia projektu zaangażowani zostali uznani artyści nowoczesnych sztuk wizualnych. Prezentacja prac w olbrzymich formatach, jednocześnie udźwiękowiona – ilustrowana odpowiednią muzyką, pozwala na dogłębną kontemplację dzieł z dbałością o każdy detal, a także wyzwala nowe nieodkryte wcześniej emocje związane ze sztuką artysty.

Wystawę dopełniają dodatkowo filmy nakręcone kamerą VHS z prywatnych zbiorów artysty, a także wywiady i inne materiały Video z archiwów Fundacji Beksiński.

Zdzisław Beksiński to niekwestionowany mistrz-artysta. Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych. Jego prace mocno oddziałują na wyobraźnię, są mroczne, skłaniające do refleksji. Sam Beksiński został zamordowany w swoim warszawskim mieszkaniu w 2005 r.

Wystawa będzie czynna od 25 marca (od godz. 14:00) do 25 kwietnia.

Ekspozycja powstała przy współpracy Podlaskiego Instytutu Kultury z Fundacją Beksińskiego i Muzeum Historycznym w Sanoku.

Wstęp na wystawę (ze względu na pokaz multimedialny) odbywa się o każdej pełnej godzinie, każdorazowo na teren wystawy wpuszczona zostanie limitowana liczba osób.

Bilety dostępne są na stronie bileterii GoOut oraz w kasie przy wejściu na wystawę.

– bilet na wystawę z pokazem VR – 30 zł
– bilet na wystawę bez pokazu VR – 20 zł
– bilet ulgowy z pokazem VR (studenci, emeryci, młodzież szkolna, rodziny) – 25 zł

Wejście na wystawę będzie odbywać się co godzinę, o pełnych godzinach tj:

– wtorek – piątek - 12:00 – 19:00 (18.00 ostatnie wejście),
– sobota – 12:00 – 20:00 (19:00 ostatnie wejście),
– niedziela – 10:00 – 18:00 (17:00 ostatnie wejście),
– poniedziałek – nieczynne

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1059 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39