Podsumowania i plany białostockich policjantów

2019.01.20 08:18
Białostoccy policjanci podsumowali miniony rok pracy. Podkreślają, że wzrósł o blisko 5 punktów procentowych wskaźnik wykrywalności przestępstw. Z kolei zmniejszyła się liczba wypadków drogowych.
Podsumowania i plany białostockich policjantów
Fot: KMP Białystok

Białostoccy policjanci mają za sobą odprawę roczną podsumowującą pracę. Funkcjonariusze w minionym roku odnotowali większą o dokładnie 240 liczbę wszczętych postępowań przygotowawczych w porównaniu z 2017 rokiem. Z kolei wskaźnik wykrywalności przestępstw wzrósł o blisko 5 punktów procentowych + do poziomu ponad 71%. Z drugiej strony spadła ilość osób rannych oraz zmniejszyła się liczba wypadków drogowych na terenie powiatu białostockiego.

Poza tym mundurowi z Białegostoku zabezpieczyli w 2018 roku blisko 30,5 kg różnego rodzaju narkotyków, które na szczęście nie trafiły do obrotu.

Utworzone zostały trzy dzielnice - w Wasilkowie, Supraślu oraz na terenie Komisariatu Policji IV w Białymstoku, gdzie wyodrębniono nowy rejon obejmujący Zaścianki. Dzięki temu liczba dzielnicowych, czyli policjantów pierwszego kontaktu ze społeczeństwem, zwiększyła się z 82 do 85 funkcjonariuszy.

Miniony rok upłynął białostockim mundurowym również pod znakiem nowych inwestycji. Policjanci z patrolówki i ruchu drogowego zostali wyposażeni w kamery nasobne nagrywające przebieg podjętych przez nich interwencji publicznych. Dodatkowo pracownicy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji otrzymali 20 terminali płatniczych umożliwiających płatność kartą.

Policjanci z Białegostoku wzbogacili się także w dwa nowe radiowozy zakupione ze środków Komendy Głównej Policji i lokalnych samorządów. Ople mokka trafiły do funkcjonariuszy z Gródka i Choroszczy. Poza tym w minionym roku ukończono remonty Posterunków Policji w Supraślu i Gródku oraz rozpoczęto budowę Posterunku Policji w Zaściankach.

Z kolei, jeżeli chodzi o planowane przedsięwzięcia, to pojawiły się już wstępne założenia dotyczące odtworzenia Posterunku Policji w Tykocinie. Mówi się też o budowie dwóch nowych komisariatów na terenie Białegostoku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

826 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39