Podwójny Puchar Polski, czyli kolarski weekend na Podlasiu

2015.04.17 00:00
Takiego kolarskiego weekendu na Podlasiu jeszcze nie było. W Białymstoku i Michałowie odbędzie się podwójny Puchar Polski w kolarstwie MTB.
Podwójny Puchar Polski, czyli kolarski weekend na Podlasiu
Fot: Maratony kresowe

W sobotę (18.04) zawodnicy będą rywalizować w białostockim lesie Pietrasze w olimpijskiej dyscyplinie XCO. Dzień później kolarze górscy przeniosą się do Michałowa, aby wystartować w Maratonie Kresowym, który będzie jednocześnie pierwszą eliminacją Pucharu Polski w Maratonie XCM.

Uwerturą do pucharowych zmagań będzie piątkowy wyścig sztafet MTB w Białymstoku. Drużynę tworzy zawodniczka i trzech kolarzy. Każdy członek zespołu ma do przejechania tylko jedną rundę. Drużyny amatorskie będą miały okazję zmierzyć się z zawodnikami z licencjami, dla których wyścig sztafet będzie okazją do zapoznania się z trasą przed sobotnim Pucharem Polski.

Sobotnie zmagania na Pietraszach to już XIII "Rusza Peleton". Po raz drugi wyścig otwiera zmagania w Pucharze Polski XCO. Rywalizacja odbywa się we wszystkich kategoriach wiekowych Polskiego Związku Kolarskiego, od Żaka do Elity i Masters. W wyścigu swoich sił mogą spróbować także amatorzy.

Zupełnie inny charakter będą miały zmagania w Maratonie Kresowym MTB w Michałowie. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski na dystansie "Maraton", gdzie będą mieli do pokonania 84 km w trudnym terenie z długimi podjazdami. Może to nie będzie szczególne wyzwanie dla zawodników startujących regularnie w górach, ale amatorów trasa potrafi solidnie zmęczyć, chociaż pewnie zdecydowana większość z nich wybierze zapewne Półmaraton, którego dystans wyniesie 34 km.

Uczniowie szkół podstawowych i rowerowi debiutanci spróbują swoich sił na dystansie Mini - 9 km. Dystans Mikro dla przedszkolaków zostanie poprowadzony wokół zalewu w Michałowie.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39