Podwójny wernisaż w Galerii Arsenał

2010.01.07 00:00
Galeria Arsenał nowy rok rozpoczyna dwoma nowy wystawami pod intrygującymi tytułami. Od 8 stycznia w budynku przy ul. Mickiewicza fotografie Claudio Closera "Odpowiedzą sowy" i obrazy Adama Adacha "Przy odrobinie szczęścia o tym zapomną".

Claudio Moser pochodzi ze Szwajcarii, a obecnie mieszka w Bazylei. Jego prace były prezentowane głównie na na pokazach indywidualnych w Szwajcarii i wystawach zbiorowych w Europie Zachodniej. Jego pierwszą wystawę w Polsce dofinansowała Szwajcarska Fundację dla Kultury Pro Helvetia. Od jutra w białostockim Arsenale będzie można zobaczyć wystawę fotografii artysty pt. "Odpowiedzą sowy".

Natomiast pt. "Przy odrobinie szczęścia o tym zapomną" pokazane zostaną obrazy Adama Adacha. Z wykształcenia jest weterynarzem. Pod koniec lat 80-tych wyemigrował do Francji. W latach 1989-96 pracował z dziećmi w szpitalach psychiatrycznych, wspólnotach dla osób upośledzonych we Francji i Wielkiej Brytanii, gdzie prowadził zajęcia terapii przez sztukę. W 2006 roku artysta wrócił do Polski. Centre Pompidou w Paryżu zakupiło do zbiorów jego poliptyk "Ostatnie lato", a w 2007 artysta został nominowany do nagrody Marcela Duchampa, najważniejszego wyróżnienia dla młodego artysty mieszkającego we Francji. Podwójny Wernisaż zaczyna się o godz. 18.

MAG

921 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39