Podwórka przy ul. Włókienniczej i Bema do modernizacji

2016.03.11 15:49
Dwa zwycięskie projekty z programu odnowy białostockich podwórek zostaną wkrótce zrealizowane. Zarząd Mienia Komunalnego ogłosił przetarg na wykonanie tych inwestycji.
Podwórka przy ul. Włókienniczej i Bema do modernizacji
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

W ramach programu "Nasze Podwórko" dwie przestrzenie ­– przy ul. Bema 99 i ul. Włókienniczej 17 przejdą metamorfozę. Przetarg podzielono na dwie części.

Pierwsza dotyczy przeprowadzenia prac budowlanych przy ul. Bema. Tam powstaną plac zabaw z huśtawkami oraz siłownia pod chmurką z takim urządzeniami jak wyciąg, drążki, wioślarz, orbitrek i biegacz. Teren zostanie wyposażony w ławki, kosze i zieleń.

W ramach drugiej będzie stworzona dokumentacja projektowa na podstawie koncepcji zagospodarowania terenu przy ul. Włókienniczej. Następnie wykonawca przygotuje plac zabaw, drewniany pawilon do sąsiedzkiej integracji, pomieszczenie gospodarcze do przechowywania wózków i rowerów oraz nowe miejsca parkingowe.

Na zagospodarowanie podwórek wykonawca będzie miał 50-60 dni. Termin składania ofert w przetargu minie 23 marca.

Zainaugurowany w ubiegłym roku program "Nasze Podwórko" to forma wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy Białystok, których mieszkańcy chcieli odmienić swoje bliskie otoczenie. Warunkiem uczestnictwa w nim było złożenie wypełnionego wniosku wraz z koncepcją zagospodarowania oraz kosztorysem.

Dzięki udziałowi w programie trzy podwórka - z ul. Bema, ul. Włókienniczej i ul. Lipowej - przejdą metamorfozę, poprawi się ich estetyka i funkcjonalność. Miasto dofinansuje te projekty w wysokości 90% ich wartości.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39