Pogoda na czwartek. Jakie nietypowe święta dziś obchodzimy?

2023.12.28 12:40
Przed nami kolejny dzień bez deszczu. Czwartek będzie pochmurny i wietrzny, lecz dość ciepły, jak na końcówkę grudnia.
Pogoda na czwartek. Jakie nietypowe święta dziś obchodzimy?
Fot: Pixabay

Według zapowiedzi synoptyków czwartek w naszym mieście będzie kolejnym raczej jesiennym, niż zimowym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie 0°C. Zachmurzenie zajmie 98 proc. powierzchni białostockiego nieba. Parasolki możemy dziś spokojnie pozostawić w naszych domach, ponieważ prognozy nie wskazują na to, abyśmy musieli się dziś obawiać wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych.

Termometry wskażą maksymalnie 5°C w ciągu dnia. Nocą temperatura powietrza spadnie do 2°C.

Wiatr przybędzie do nas z południowego-zachodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1013 hPa. Stan wilgotności powietrza spadnie do 78 proc. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki atmosferyczne.

Słońce wzeszło dziś o godzinie 7:41. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:28, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:16. Długość dzisiejszego dnia wynosić będzie 7 godzin i 35 minut. Wschodu księżyca możemy spodziewać się o godzinie 16:12, a jego zachód przypada na godzinę 9:25. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 16 godzin i 25 minut.

Czwartek, 28 grudnia to 362. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Międzynarodowy Dzień Pocałunku oraz Dzień Gry w Karty.

Swoje imieniny obchodzą: Antoni, Teofila, Cezary, Dobrowieść, Domna, Domniusz, Emma, Godzisław, Teona, Teonas oraz Troadiusz.

Przysłowie:

"Niewiniątek dzień pokaże, jaka pogoda w marcu się okaże"

Cytat dnia:

"Nie pytaj czego świat potrzebuje. Pytaj, co czyni cię pełnym życia i rób to. Ponieważ tym, czego świat potrzebuje są ludzie pełni życia." - Howard Thurman

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1162 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39