Pogoda na poniedziałek. To będzie naprawdę mroźny dzień

2023.12.04 07:46
Rozpoczynamy 49. tydzień bieżącego roku. Śnieg mróz pozostaną z nami na dłużej. Zapowiedziano także znaczny wzrost ciśnienia atmosferycznego.
Pogoda na poniedziałek. To będzie naprawdę mroźny dzień
Fot: Pixabay

Według zapowiedzi synoptyków, poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego będzie mroźnym, pochmurnym i wietrznym dniem. Temperatura odczuwalna spadnie dziś nawet do -8°C. Zachmurzenie pokryje 92 proc. białostockiego nieba.

Termometry wskażą maksymalnie -3°C w ciągu dnia i -11°C w nocy.

Silniejszy niż w ciągu minionych dni wiatr, przybędzie do nas z południowego-zachodu. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1021 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 93 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:22. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:17, a zachód słońca przypada na godzinę 15:12. Dzień potrwa przez 7 godzin i 50 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 22:17 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, którego możemy spodziewać się o godzinie 12:19. Noc z poniedziałku na wtorek trwać będzie aż przez 16 godzin i 10 minut.

Poniedziałek, 4 grudnia to 338. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych, obchodzimy dziś: ​​Dzień Górnika, Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz Międzynarodowy Dzień Geparda.

Swoje imieniny świętują: Barbara, Krystian, Benon, Bernard, Bratomiła, Bratumiła, Chrystian, Ciechosław, Ciechosława, Cieszybor, Feliks, Filip, Hieronim, Jan, Klemens, Marut, Maruta, Marutas, Melecjusz, Osmund, Piotr oraz Teofan.

Przysłowia na poniedziałek:

"Gdy w Barbarę pada - zima ostra się zapowiada";
"Barbara po wodzie święta po lodzie";
"Barbara po lodzi święta po wodzie".


Cytat dnia:

"Prawdziwy przyjaciel to nie ten, który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam" - Edward Stachura


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1445 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39